Nowy numer 48/2020 Archiwum

Słowem i muzyką

"Dzieciom" to trzeci już tomik poezji Stanisławy Drzymały.

Jego promocja odbyła się w Wiejskim Domu Kultury w Bielińcu. Towarzyszył mu konkurs recytatorski dla szkół podstawowych.

– Celem konkursu jest rozwijanie wrażliwości na słowo poetyckie, odkrywanie i rozwijanie uzdolnień artystycznych wśród uczniów szkół podstawowych, promowanie talentu dzieci i młodzieży oraz pobudzanie twórczej aktywności – powiedział Wacław Piędel, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Wsi Bieliniec.

Wieczór poetycki   Wieczór poetycki
Zwycięzcy otrzymali cenne nagrody
Wacław Piędel
Konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy od 1 do 3 i od 4 do 6. Uczniowie recytowali wiersze lokalnych poetów, w tym m. in. Stanisławy Drzymała, Józefa Mroczka i Henryka Gątarza.

Komisja konkursowa, w której zasiadali Krystyna Olko, Halina Wiącek i Anna Pucko wśród najmłodszych wykonawców pierwszym miejscem nagrodziła Katarzynę Szewc (Ulanów),  drugim –  Sebastiana Puskarczyka ( Bieliniec), a trzecim – Emila Bartynę (Bieliny). Jurorzy przyznali także dwa wyróżnienia: dla Kingi Sajdak ( Bieliny) i Sandry Kupiec ( Bieliniec). W starszej grupie zwyciężyła Hanna Wasiuta ( Wólka Tanewska), przed Maksymilianem Hasiakiem (Bieliny) i Karolem Tarnawskim (Ulanów).

Wieczór poetycki   Wieczór poetycki
Zaprezentował się też akordeonowy duet
Wacław Piędel
Gościem wieczoru poetyckiego był poeta Zbigniew Szczębara z Kamionki  Dolnej, który recytował swoje wiersze. Wystąpili również młodzi muzycy, w tym Radek Piwowar z Bukowiny ( saksofon) oraz bracia Piotr i Paweł Żurawscy z Turbin (duet akordeonowy).

Konkurs finansowo wsparł niżański starosta Robert Bednarz, burmistrza Gminy I Miasta Ulanów Stanisław Garbacz i prezes Nadsańskiego Banku Spółdzielczego Stanisław Kłapeć.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama