Nowy numer 48/2020 Archiwum

Płomień Miłosierdzia

„Płomień Miłosierdzia” – to hasło tegorocznej 23. edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom prowadzonego przez Caritas.

W tym roku Sandomierska Caritas włączając się w ogólnopolską świąteczną akcję pomocową rozprowadzi w parafiach 60 tys. małych i ponad 2 tys. dużych świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których dochód zostanie przeznaczony na całoroczną pomoc dla dzieci z ubogich rodzin.

- Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczęła się ogólnopolska akcja charytatywna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Hasło tegorocznego dzieła przypomina o tym, że nadal powinien w nas płonąć płomień miłosierdzia wobec potrzebujących. Zachęcamy, aby nieodłącznym elementem naszych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia oraz samej wigilii była zapalona świeca Caritas, która jest znakiem naszej pamięci o samotnych, ubogich i potrzebujących – podkreślał ks. Bogusław Pitucha, dyrektor diecezjalnej Caritas.

Świece wigilijnego dzieła można nabywać w każdej parafii naszej diecezji.

Środki pozyskane ze sprzedaży świec przeznaczone są na pomoc dzieciom cierpiącym z powodu ubóstwa. Cześć dochodu ze sprzedaży świec pozostaje w Parafialnych Zespołach Caritas i przeznaczona jest na pomoc dzieciom dotkniętym ubóstwem na terenie danej parafii. Cześć wesprze diecezjalne działo Caritas w organizacji letniego wypoczynku dla dzieci najuboższych. – W ramach pozyskiwanych środków na wakacyjny wypoczynek nasza instytucja organizuje wkład własny, który pochodzi właśnie z tej akcji. Ponadto wzorem lat ubiegłych Caritas Polska postanowiła po 10 groszy z każdej świecy przeznaczyć na pomoc dzieciom z najuboższych krajów świata w tym roku wsparciem zostaną objęte dzieci uchodźców z Iraku – dodaje ks. B. Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w poszczególnych parafiach oraz szkołach znajdują się plakaty informacyjne i są rozprowadzane dwa rodzaje świec.  

Tegoroczna kampania po raz szesnasty ma charakter ekumeniczny. Obok Caritas Kościoła Katolickiego uczestniczą w niej Diakonia Kościoła Ewangelickiego i Eleos Polskiego Kościoła Autokefalicznego.

- Cieszę się, że akcja z roku na rok rozszerza się i już po raz kolejny nasi harcerze roznosząc Światełko Betlejemskie przekazywać je będą poprzez świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w ten sposób płomień miłosierdzia wraz z betlejemskim światłem dotrze do urzędów i instytucji, aby wspólnie towarzyszyć naszym przygotowaniom do świąt narodzin Zbawiciela – dodał ksiądz Bogusław Pitucha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama