GN 47/2020 Archiwum

Cecyliańskie śpiewanie i granie

III edycja koprzywnickich dni ku czci patronki muzyki i śpiewu.

Muzyczne świętowanie odbyło się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, gdzie na scenie zaprezentowały się chóry, grupy śpiewacze i orkiestry dęte. Jak co roku, na muzyczne spotkanie przybyły tłumy mieszkańców oraz rodziny, bliscy i znajomi występujących artystów.

Na przeglądzie zaprezentowały się: lokalny Chór Ludowy "Powiślanie" z Domu Kultury w Koprzywnicy, Chór Zamkowy "SAN-do-MIR" w Sandomierzu oraz Chór Szkolny Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. św. Jadwigi Królowej w Sandomierzu. Swoim występem zachwyciły także Miejska Orkiestra Dęta w Tarnobrzegu i Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Domu Kultury w Koprzywnicy w asyście miejscowych mażoretek. Swoje utwory zaprezentowała także grupa śpiewacza "Przelaski" z Zajeziorza.

Widzowie mogli usłyszeć utwory śpiewane w ludowym wykonaniu, radosną i wzruszającą muzykę gospel oraz utwory religijne, jak "Alleluja", "Misericordias" czy "Ave Maria" w wykonaniu międzyszkolnego chóru młodzieżowego.

- Cieszymy się, że nasze muzyczne spotkanie cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Jest to z jednej strony pokazanie dorobku artystycznego lokalnych chórów i zespołów, a także duże wydarzenie muzyczne dla mieszkańców naszego miasta - podkreślała dyrektor ośrodka kultury w Koprzywnicy.

Cecyliańskie śpiewanie i granie   Wspólne zdjęcie uczestników koncertu Archiwum prywatne Po występach artyści mogli się spotkać w kuluarach, mając okazję do rozmów, wymiany doświadczeń i wspólnych występów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama