Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Europejska jakość

Certyfikat Akredytacyjny Ministra Zdrowia otrzymał Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli. Jest dziesiątką placówką leczniczą na Podkarpaciu, która może się nim pochwalić.

Dyrektorowi szpitala Edwardowi Surmaczowi certyfikat wręczyła Jolanta Węgrzyn z Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowia. Uroczystość odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli.

– Certyfikat jest bardzo ważny, ponieważ potwierdza lecznicze walory szpitala, że spełnia wysokie europejskie standardy, które zarówno podnoszą bezpieczeństwo pacjentów oraz personelu, ale także poprawiają jakość przeprowadzanych w szpitalu procedur. Zmniejsza to w zasadniczy sposób ryzyko błędu, pomyłki czy powikłań. Pod uwagę brana jest też opinia pacjentów – wyjaśnił Marek Ujda, lekarz kierujący Oddziałem Kardiologii Inwazyjnej w Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Janusz Zarzeczny zapowiedział wielomilionowe inwestycje   Szpital w Stalowej Woli
Janusz Zarzeczny zapowiedział wielomilionowe inwestycje
Andrzej Capiga /Foto Gość
Certyfikat taki minister zdrowia przyznaje tylko na 3 lata. Potem znowu trzeba się o niego ubiegać przechodząc szczegółowe kontrole, które przeprowadza Centrum Monitorowania Jakości w Służbie Zdrowie. Procedura jest długa i żmudna. Stalowowolski szpital, by taki certyfikat uzyskać, musiał spełnić minimum 75 proc. z  220 standardów; spełnił aż 85 proc., co, zdaniem Marka Ujdy, lokuje go w ścisłej krajowej czołówce.

Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli zatrudnia obecnie 910 pracowników, czyli jest jednym z większych pracodawców w regionie. Rocznie ponad 30 tys. pacjentów jest tutaj hospitalizowanych a prawie 100 tys. korzysta z porad ambulatoryjnych.

Uroczystość odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej   Szpital w Stalowej Woli
Uroczystość odbyła się w Bibliotece Międzyuczelnianej
Andrzej Capiga /Foto Gość
Akredytacja wymusza dodatkowe inwestycje, którą ułatwią ponowne jej uzyskanie za trzy lata. Starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny już zapowiedział wielomilionowe nakłady na przebudowę i modernizację Oddziałów Intensywnej Opieki Medycznej i Neurologii czy budowę nowego bloku operacyjnego. Na to wszystko potrzeba około 40 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma