Nowy numer 49/2020 Archiwum

Droga do piękna

Przyjdź do michalitów i napisz swoją ikonę.

Kilkadziesiąt ikon, efekt pracy wiernych z parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie w Warszawie można oglądać w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria”, która znajduje się w podziemiach kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (u michalitów) w Stalowej Woli.

–  Ikony zostały napisane przez uczestników szkoły "Droga do piękna” działającej przy parafii, w której wcześniej pracowałem. Szkoła powstała z potrzeby dzielenia się pięknem i dobrem, ale również z konieczności zatrzymania się przy Panu Bogu i doświadczenia Jego bliskości. Doświadczenie tej bliskości sprawia, iż rodzi się potrzeba zobaczenia Jego oblicza oraz oblicza Jego świętych – powiedział ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii w Stalowej Woli.

Stalowa Galeria   Stalowa Galeria
Wystawa jest czynna do końca listopada
Andrzej Capiga /Foto Gość
Także mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli wkrótce nauczyć się pisać ikony. Michalici organizują bowiem w styczniu 2017 r. osiemnastogodzinny kurs, który poprowadzi Aneta Baryga z Leżajska (lekcja poglądowa już w grudniu). –  Chcemy stworzyć warsztaty pisania ikon przy parafii. Będzie to sześć trzygodzinnych spotkań. Będzie to podstawowy kurs, którego celem jest zachęcenie ludzi do uwierzenia w siebie, iż potrafią napisać swoją własną ikonę i rozwijać swoje talenty – dodał proboszcz.

Wystawa ikon w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria” czynna będzie do końca listopada.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama