Nowy numer 28/2018 Archiwum

Droga do piękna

Przyjdź do michalitów i napisz swoją ikonę.

Kilkadziesiąt ikon, efekt pracy wiernych z parafii pw. Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie w Warszawie można oglądać w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria”, która znajduje się w podziemiach kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej (u michalitów) w Stalowej Woli.

–  Ikony zostały napisane przez uczestników szkoły "Droga do piękna” działającej przy parafii, w której wcześniej pracowałem. Szkoła powstała z potrzeby dzielenia się pięknem i dobrem, ale również z konieczności zatrzymania się przy Panu Bogu i doświadczenia Jego bliskości. Doświadczenie tej bliskości sprawia, iż rodzi się potrzeba zobaczenia Jego oblicza oraz oblicza Jego świętych – powiedział ks. Mieczysław Kucel, proboszcz michalickiej parafii w Stalowej Woli.

Wystawa jest czynna do końca listopada   Stalowa Galeria
Wystawa jest czynna do końca listopada
Andrzej Capiga /Foto Gość
Także mieszkańcy Stalowej Woli będą mogli wkrótce nauczyć się pisać ikony. Michalici organizują bowiem w styczniu 2017 r. osiemnastogodzinny kurs, który poprowadzi Aneta Baryga z Leżajska (lekcja poglądowa już w grudniu). –  Chcemy stworzyć warsztaty pisania ikon przy parafii. Będzie to sześć trzygodzinnych spotkań. Będzie to podstawowy kurs, którego celem jest zachęcenie ludzi do uwierzenia w siebie, iż potrafią napisać swoją własną ikonę i rozwijać swoje talenty – dodał proboszcz.

Wystawa ikon w Galerii Sztuki „Stalowa Galeria” czynna będzie do końca listopada.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma