Nowy numer 48/2020 Archiwum

Zostało tylko zbudować

Za 3 mln zł wybudują w Zarzeczu nowoczesną salę gimnastyczną.

Akt erekcyjny zaświadczający o oficjalnym rozpoczęciu inwestycji jaką jest budowa sali gimnastycznej w Zarzeczu został wbudowany w jej fundament. Inwestycja pochłonie 3 mln zł, z tym iż dwie trzecie tej sumy, to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020  oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę, czyli 1 mln zł., wyłoży gmina Nisko.

Nowa sala   Nowa sala
Burmistrz Julian Ozimek umieszcza akt erekcyjny w fundamencie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Umowa na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w Zarzeczu została podpisana, przetarg rozstrzygnięto. Mamy teren, pieniądze, nie pozostało nic innego jak ruszyć z budową – powiedział Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

To bardzo dobra wiadomości szczególnie dla uczniów i nauczycieli PSP w Zarzeczu, którzy, jak na razie, muszą korzystać z niewielkiej i słabo wyposażonej sali przy szkole.

Nowa sala gimnastyczna, która zostanie oddana do użytku 31 stycznia 2018 r., składać się będzie z boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Będą także trybuny na 150 miejsc, elektryczna tablica, ścianka wspinaczkowa oraz pomieszczenia socjalne. Przy okazji zmodernizowana zostanie dotychczasowa sala gimnastyczna, pieniędzy wystarczy też na nowoczesne wyposażenie do szkolnej  matematyczno - przyrodniczej pracowni.

Nowa sala   Nowa sala
Wszystko poświęcił proboszcz, ks. Jan Rokosz
Andrzej Capiga /Foto Gość
Plac budowy poświęcił  ks. Jan Rokosz, proboszcz parafii w Zarzeczu.

Do Zespołu Szkół (PSP im. św. St. Kostki i Publiczne Gimnazjum) w Zarzeczu uczęszcza obecnie 299 uczniów. – Nowa sala o wymiarach 32 m na 23 m w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Będą tutaj także trenować piłkarze KP „Zarzecze”, którzy w zamian zobowiązali się szkolić młodzież – dodał Jan Szuba, dyrektor ZS w Zarzeczu.

W niżańskiej gminie już tylko jedna szkoła nie ma sali gimnastycznej; jest nią PSP nr 1 w Nisku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama