Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zostało tylko zbudować

Za 3 mln zł wybudują w Zarzeczu nowoczesną salę gimnastyczną.

Akt erekcyjny zaświadczający o oficjalnym rozpoczęciu inwestycji jaką jest budowa sali gimnastycznej w Zarzeczu został wbudowany w jej fundament. Inwestycja pochłonie 3 mln zł, z tym iż dwie trzecie tej sumy, to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020  oraz z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resztę, czyli 1 mln zł., wyłoży gmina Nisko.

Burmistrz Julian Ozimek umieszcza akt erekcyjny w fundamencie   Nowa sala
Burmistrz Julian Ozimek umieszcza akt erekcyjny w fundamencie
Andrzej Capiga /Foto Gość
Umowa na dofinansowanie budowy sali gimnastycznej w Zarzeczu została podpisana, przetarg rozstrzygnięto. Mamy teren, pieniądze, nie pozostało nic innego jak ruszyć z budową – powiedział Julian Ozimek, burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

To bardzo dobra wiadomości szczególnie dla uczniów i nauczycieli PSP w Zarzeczu, którzy, jak na razie, muszą korzystać z niewielkiej i słabo wyposażonej sali przy szkole.

Nowa sala gimnastyczna, która zostanie oddana do użytku 31 stycznia 2018 r., składać się będzie z boiska wielofunkcyjnego przeznaczonego do gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę oraz piłkę ręczną. Będą także trybuny na 150 miejsc, elektryczna tablica, ścianka wspinaczkowa oraz pomieszczenia socjalne. Przy okazji zmodernizowana zostanie dotychczasowa sala gimnastyczna, pieniędzy wystarczy też na nowoczesne wyposażenie do szkolnej  matematyczno - przyrodniczej pracowni.

Wszystko poświęcił proboszcz, ks. Jan Rokosz   Nowa sala
Wszystko poświęcił proboszcz, ks. Jan Rokosz
Andrzej Capiga /Foto Gość
Plac budowy poświęcił  ks. Jan Rokosz, proboszcz parafii w Zarzeczu.

Do Zespołu Szkół (PSP im. św. St. Kostki i Publiczne Gimnazjum) w Zarzeczu uczęszcza obecnie 299 uczniów. – Nowa sala o wymiarach 32 m na 23 m w pełni zaspokoi nasze potrzeby. Będą tutaj także trenować piłkarze KP „Zarzecze”, którzy w zamian zobowiązali się szkolić młodzież – dodał Jan Szuba, dyrektor ZS w Zarzeczu.

W niżańskiej gminie już tylko jedna szkoła nie ma sali gimnastycznej; jest nią PSP nr 1 w Nisku.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma