Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Zacznijmy nowennę

Dziś rozpoczyna się nowenna przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.

Jubileuszowy Akt Intronizacyjny jest aktem wiary, który potwierdza wybór Chrystusa jako naszego Pana i Króla. Oznacza to, że przyjmujemy Jego prawo i będziemy kierowali się nim w naszym życiu. Jest to droga do zbawienia, a zarazem do tego, aby Pan Jezus zakrólował naprawdę w naszym życiu, w rodzinach i w Polsce.

Centralna uroczystość Jubileuszowego Aktu odbędzie się 19 listopada w Krakowie Łagiewnikach, a jej przedłużeniem będzie podjęcie Aktu Intronizacyjnego przez wspólnoty diecezjalne i parafialne podczas niedzielnej Mszy św. dnia 20 listopada. Biskup Ordynariusz Krzysztof Nitkiewicz zaprasza gorąco do udziału w tych wydarzeniach, które są wielką szansą na ożywienie wiary w życiu osobistym i wspólnotowym.

Owocność aktu przyjęcia Chrystusa jako Króla, będzie zależała od wcześniejszego przygotowania naszego serca. Każdy może włączyć się do wspólnej modlitwy poprzez odprawienie nowenny przygotowującej do tego wydarzenia.

Pobierz treść nowenny: TUTAJ.

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma