Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Trzy w jednym

Wielofunkcyjne boisko z placem zabaw, siłownią terenową i trybunami otworzył w Rudniku nad Sanem wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski.

Boisko, usytuowane przy ul. Józefa Piłsudskiego, będzie służyło czterem szkołom: Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno - Wychowawczemu w Rudniku nad Sanem, miejscowemu gimnazjum, Zespołowi Szkół oraz PSP nr 2. Klucze do niego, z rąk wiceministra, starosty niżańskiego Roberta Bednarza oraz burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Waldemara Grochowskiego, otrzymali dyrektorzy tych szkół.

Ks. Waldemar Farion poświęcił obiekt   Boisko wielofukcyjne
Ks. Waldemar Farion poświęcił obiekt
Andrzej Capiga /Foto Gość
Mimo pochmurnej pogody, jest to dla nas bardzo radosny dzień, gdyż dziś przekazujemy do użytku piękny i długo oczekiwany sportowy obiekt. Inwestycja została zrealizowana przez powiat niżański we współpracy z gminą Rudnik nad Sanem oraz przy ogromnej, finansowej pomocy Ministerstwa Sportu i Turystyki - powiedział Robert Bednarz.

Estetyczny plac zabaw   Boisko wielofunkcyjne
Estetyczny plac zabaw
Andrzej Capiga /Foto Gość
Waldemar Grochowski z kolei zapowiedział budowę przez gminę Rudnik nad Sanem kolejnego wielofunkcyjnego boiska, które powstanie obok PSP nr 1. - Inwestycja będzie kosztować  około 800 tys. zł. a obiekt zostanie oddany do użytku już w przyszłym roku. Kolejne dwa boiska ze sztuczną nawierzchnią powstaną przy Ośrodku Sportu i Rekreacji w Rudniku oraz w Stróży. W Przędzelu zaś wybudowana będzie hala sportowa - zapewnił burmistrz.

W otwarciu wzięli także udział rodzice z dziećmi...   Boisko wielofunkcyjne
W otwarciu wzięli także udział rodzice z dziećmi...
Andrzej Capiga /Foto Gość
Zanim jednak przecięta została wstęga a proboszcz parafii Trójcy Świętej w Rudniku nad Sanem Waldemar Farion, boisko poświęcił, uczniowie szkół, którym powiatowe i gminne władze podarowały taki wspaniały prezent, podziękowali artystycznymi i sportowymi występami w auli Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego.

Występ uczniów był dla nas największym podziękowaniem. Widać po nim, iż warto inwestować w szeroko rozumianą kulturę fizyczną, szczególnie tam, gdzie gminom na tym zależy - dodał minister Stawiarski, który też nie wykluczył dofinansowania, nawet kwotą 6 mln zł., budowy basenu w niżańskim powiecie.

...oraz przedstawiciele władz samorządowych i państwowych   Boisko wielofunkcyjne
...oraz przedstawiciele władz samorządowych i państwowych
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma