Nowy numer 48/2020 Archiwum

Szkoła na bank

Pracownicy banku pokażą uczniom praktyczną stronę jego funkcjonowania.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podpisało patronacką umowę z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli, jedynym, jak podkreślał jego prezes Stanisław Kłapeć, prawdziwie polskim w regionie.

– Podpisując porozumienie z RCEZ, będziemy prowadzić inicjatywy promujące wiedzę finansową i przedsiębiorczość oraz pozytywne wzorce społeczne. Dzięki kompetencji naszych pracowników będziemy prowadzić lekcje uczące świadomego korzystania z produktów i usług finansowych. Edukując młodzież, będziemy mieli również okazję pokazać, na czym polega praca bankowca – podkreślił prezes NBS w Stalowej Woli.

Patronacka umowa   Patronacka umowa
Współpraca zacznie się jeszcze w tym roku
Andrzej Capiga /Foto Gość
Skąd pomysł na taką współpracę? – W naszej szkole są klasy ekonomiczne, które mają przedmiot przedsiębiorczość lub działalność gospodarcza. W programie nauczania jest także bankowość. Dzięki współpracy z NBS w Stalowej Woli jego pracownicy będą prowadzić lekcje wspólnie z naszymi nauczycielami, uczniowie będą mieli okazję odwiedzić bank i w praktyce zobaczyć, jak naprawdę on działa – powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

Zajęcia bankowości z udziałem pracowników NBS w Stalowej Woli rozpoczną się w jeszcze w tym roku szkolnym. Uczniowie RCEZ będą również mieli możliwość odbywania zawodowych praktyk w banku oraz jego filiach, które znajdują się prawie we wszystkich gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama