Nowy numer 28/2018 Archiwum

Szkoła na bank

Pracownicy banku pokażą uczniom praktyczną stronę jego funkcjonowania.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku podpisało patronacką umowę z Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym w Stalowej Woli, jedynym, jak podkreślał jego prezes Stanisław Kłapeć, prawdziwie polskim w regionie.

– Podpisując porozumienie z RCEZ, będziemy prowadzić inicjatywy promujące wiedzę finansową i przedsiębiorczość oraz pozytywne wzorce społeczne. Dzięki kompetencji naszych pracowników będziemy prowadzić lekcje uczące świadomego korzystania z produktów i usług finansowych. Edukując młodzież, będziemy mieli również okazję pokazać, na czym polega praca bankowca – podkreślił prezes NBS w Stalowej Woli.

Współpraca zacznie się jeszcze w tym roku   Patronacka umowa
Współpraca zacznie się jeszcze w tym roku
Andrzej Capiga /Foto Gość
Skąd pomysł na taką współpracę? – W naszej szkole są klasy ekonomiczne, które mają przedmiot przedsiębiorczość lub działalność gospodarcza. W programie nauczania jest także bankowość. Dzięki współpracy z NBS w Stalowej Woli jego pracownicy będą prowadzić lekcje wspólnie z naszymi nauczycielami, uczniowie będą mieli okazję odwiedzić bank i w praktyce zobaczyć, jak naprawdę on działa – powiedział Wacław Piędel, dyrektor RCEZ w Nisku.

Zajęcia bankowości z udziałem pracowników NBS w Stalowej Woli rozpoczną się w jeszcze w tym roku szkolnym. Uczniowie RCEZ będą również mieli możliwość odbywania zawodowych praktyk w banku oraz jego filiach, które znajdują się prawie we wszystkich gminach powiatu stalowowolskiego i niżańskiego.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma