Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Partyzanckie Zaduszki

Sandomierscy Strzelcy uczcili poległych w walkach o wolność Ojczyzny.

Wyjątkowe Zaduszki odbyły się na cmentarzu katedralnym w Sandomierzu przy mogile żołnierzy Armii Krajowej poległych pod Pielaszowem. – Chcemy uczcić pamięć tych, którzy nie wahali się o złożyć ofiary życia za wolność Ojczyzny. Naszą modlitwą obejmujemy poległych powstańców, żołnierzy Armii Krajowej poległych w czasie wojny oraz żołnierzy Niezłomnych zakatowanych w komunistycznych więzieniach – podkreślał jeden ze Strzelców.

Mimo deszczowej pogody wieczorną porą na katedralną nekropolię przyszło wiele osób, aby oddać hołd poległym za Ojczyznę. Zgromadzeni przy mogile żołnierzy AK, mieszkańcy miasta zapalali znicze podkreślające pamięć o poległych bohaterach. Modlitwę za poległych w walkach o wolność ojczyzny poprowadził ksiądz Marek Kozera, kapelan sandomierskich Strzelców. Później Strzelcy w Apelu Poległych przypomnieli nazwiska Żołnierzy Wyklętych. Gdy wymieniano kolejne, przy mogile ustawiane były kolejne znicze.

Zaduszki Partyzanckie w Sandomierzu    Zaduszki Partyzanckie w Sandomierzu ks. Tomasz Lis /Foto Gość

Podczas Zaduszek rozbrzmiewały pieśni żołnierskie i partyzanckie.

Modlitewne spotkanie zorganizowała Jednostka Strzelecka 2018.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma