GN 47/2020 Archiwum

Nagrobek dla ułana

12 tys. 088,25 zł. zebrali do puszek kwestujący na na cmentarzu komunalnym w Stalowej Woli oraz na cmentarzu parafialnym w Rozwadowie.

- Za zebrane pieniądze będziemy chcieli w przyszłym roku odnowić nagrobek ułana Władysława Bożka oraz ks. Jana Jakiela - zapewnił Witold Adamski z Fundacji „Przywróćmy pamięć”.

Kwestę prowadzili członkowie Fundacji „Przywróćmy pamięć”, harcerze, Fundacja „Kedyw”, Związek Oficerów Rezerwy koło nr 2, Podkarpackie Stowarzyszenie „Ocalić od Zapomnienia”, poseł Rafał Weber oraz radni: Łukasz Durek, Grzegorz Męciński i Marcin Siembida.

Kwesta w Stalowej Woli   Kwesta w Stalowej Woli
W przyszłym roku odnowią pomnik ułana i kapłana
Andrzej Capiga /Foto Gość
Przez 3 lata działalności Fundacji „Przywróćmy pamięć” i wsparciu odwiedzających obie nekropolie w naszym mieście udało się odnowić 6 zabytkowych nagrobków oraz 2 pomniki. Dzięki zaś wpisaniu 118 nagrobków do rejestru zabytków w tym roku mogliśmy po raz pierwszy skorzystać z dotacji Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu w kwocie 7 tys. zł, co pozwoliło nam na odnowienie XIX wiecznego nagrobka Andrzeja Czernieckiego, a dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Stalowej Woli sumą 27 tys. 183 zł, odrestaurowaliśmy dodatkowo dwa pomniki: Ku Czci Popiołom Rodaków Poległych w Walkach o Wolność Ojczyzny 1410-1910, a także Ku Czci Poległym Powstańcom 1863 - dodał Witold Adamski.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama