Nowy numer 48/2020 Archiwum

Młodzi i zdolni

– Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy potrzebują wsparcia i szansy od ludzi sukcesu, takich na przykład jak państwo Kulczykowie – podziękowała Natalia Jabłońska.

Kolejne cztery stypendia dla uczniów LO im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Przyznała je fundacja Bronisławy i Tadeusza Kulczyków z Poznania. Tym razem stypendium za osiągnięcia naukowe otrzymała Katarzyna Chrapko (średnia ocen – 5,63), która zdobyła nagrodę podczas Międzynarodowych Targów Wynalazków ISIF w Stambule oraz od Portugalskiego Stowarzyszenia dla Młodego Europejskiego Wynalazcy za urządzenie do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka. Za sukcesy sportowe (szachy) nagrodzona została Barbara Trybowska (5,06). Z kolei Natalia Jabłońska (5,01) oraz Ewa Dryja (5,00) otrzymały stypendia, odpowiednio, za aktywność społeczną i pomoc socjalną.

Stypendia w Nisku   Stypendia w Nisku
Stypendyści, fundatorzy i dyrektor niżańskiego LO
Andrzej Capiga /Foto Gość
Do zajęcia się wynalazczością zainspirował mnie tata, w którego pokoju zawsze pełno było różnorakich urządzeń. Bardzo mnie one zaciekawiły. Człowiekiem zaś i jego zdrowiem zainteresowałam się podczas wyjazdu do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – powiedziała Kasia Chrapko.

– Stypendia które dziś otrzymałyśmy na pewno pomogą nam w dalszym rozwoju i zmotywują do pracy. Jesteśmy młodymi ludźmi, którzy potrzebują wsparcia i szansy od ludzi sukcesu, takich jak na przykład państwo Kulczykowie – podziękowała Natalia Jabłońska.    

Zarówno Tadeusz Kulczyk jak i jego żona Bronisława ukończyli liceum w Nisku. Byli nawet uczniami tej samej klasy. Kilka razy w roku przyjeżdżają do Niska, bo mają tutaj rodzinę.

Stypendia w Nisku   Stypendia w Nisku
Katarzyna Chrapko eksperymentuje na dyrektorze Jerzym Stelmachu
Andrzej Capiga /Foto Gość
Fundacja, która powstała w listopadzie 2015 r., przyznaje stypendia dla uczniów w czterech kategoriach: najlepszy uczeń, uczeń udzielający się społecznie, najlepszy sportowiec oraz uczeń pochodzący z ubogiej rodziny, ale osiągający przynajmniej średnią szkolną ocenę w nauce. Pierwsza grupa uczniów otrzymała stypendia w marcu tego roku.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama