Nowy numer 48/2020 Archiwum

Piękna tradycja

O zmarłych dyrektorach, nauczycielach i pozostałych pracownikach szkoły pamiętają uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku

W przeddzień Wszystkich Świętych zapali znicze na ich grobach. Taka forma pamięci o zmarłych związanych z popularnym "elektrykiem" rozpoczęła się w 1991 r. z inicjatywy ówczesnego dyrektora Antoniego Piędla oraz wicedyrektorów Ireny Ingersleben i Mariusza Kowalika.

- Tradycja ta, oprócz zapalania zniczy i modlitwy obejmuje także opowieści z życia poszczególnych osób, a są one bardzo często niezwykłe. We wspomnieniach obecny jest wciąż chociażby Stanisław Bereś, Jan Łabuda, Antoni Ptak, Helena Kata i wiele innych. Uczniowie RCEZ poznają dzięki temu historię i kultywują tradycje szkoły - mówi Anna Pucko, rzecznik prasowy RCEZ w Nisku.

Listopadowa tradycja   Listopadowa tradycja
Uczniowie zapalili znicze
Archiwum RCEZ
Tego roku znicze zapaliła młodzież z klasy 2d wraz z dyrekcją i nauczycielami: Ireną Ingersleben, Antonim Piędlem, Mariuszem Kowalikiem, Ryszardem Żureckim, Ryszardem Pęziołem, Wacławem Piędlem, Grażyną Barską, Anną Brak i Anną Pucko.

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama