GN 47/2020 Archiwum

Nie śpiesz się na cmentarz

To apel policji, która przestrzega, jak być bezpiecznym w czasie świąt Wszystkich Świętych.

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych już od 28  października policja prowadzi działania pod hasłem „Znicz 2016”. Akcja potrwa do 2 listopada, oznacza zwiększenie patroli na drogach, przy i na lokalnych cmentarzach. 

Okres poprzedzający 1 listopada oraz dni związane z uroczystością Wszystkich Świętych i dniem modlitwy za zmarłych, to czas w którym policja zaleca szczególne środki ostrożności dla kierujących pojazdami, dla pieszych poruszających się w rejonach cmentarzy oraz informuje o przewidywanych utrudnieniach.

Nie śpiesz się na cmentarz   Policjanci będą pilnowali porządku przy cmentarzach Archiwum Policji - W Sandomierzu kierujący muszą być przygotowani na tymczasowe zmiany oznakowań przy ul. Lubelskiej. Będzie tam będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się na wysokości cmentarza. Odcinek ulicy Długiej od ulicy Lubelskiej do ulicy Dobkiewicza będzie jednokierunkowy, z możliwością parkowania pojazdów po prawej stronie ulicy. Obowiązywać będzie także zakaz skrętu w prawo z ulicy Dobkiewicza oraz nakaz jazdy w prawo na ulicy Czereśniowej. Całkowity zakaz zatrzymywania się i postoju będzie obowiązywał na ulicy Dobkiewicza. Dopuszczalne będzie parkowanie na parkingu przy szpitalu - poinformowała sierż. Paulina Mróz, oficer prasowy sandomierskiej komendy.

W okolicach cmentarzy usytuowanych wzdłuż drogi krajowej nr 79 w miejscowości Samborzec będzie obowiązywał znak „zakazu zatrzymywania” się po stronie Urzędu Gminy, zaś w miejscowości Łoniów będzie obowiązywał znak „zakazu zatrzymywania” się po przeciwnej stronie cmentarza.

- Sandomierscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem pieszych użytkowników dróg w miejscach przy głównych trasach komunikacyjnych, a także reagować będą na wszelkie naruszenia obowiązujących przepisów w zakresie ruchu drogowego, przez kierujących i pieszych - podkreśla policjantka.

Sandomierska policja zaleca i przestrzega, aby wybierając się w długą podróż być wypoczętym. - Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek. W podróży dopilnujmy, żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy. Żelazną zasadą jest, aby wsiadać za kierownicę trzeźwym - podkreśla sierż. Paulina Mróz.

By zapewnić płynność ruchu i bezpieczeństwo w rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich i na głównych trasach komunikacyjnych, policjanci apelują do wszystkich kierowców, aby zachowali szczególną ostrożność w rejonach cmentarzy i wszędzie tam, gdzie w tym szczególnym okresie występować będzie zwiększone natężenie ruchu pieszych.

Policjanci apelują także, aby w tych dniach nie paść ofiarą przestępstw. Podkreślają, by zwrócić uwagę na swoje rzeczy osobiste i zabezpieczyć pozostawione bez nadzoru mieszkania.

Nie śpiesz się na cmentarz  

Policjanci zalecają:

Zwracajmy baczną uwagę na nasze torebki czy siatki - bagaż pozostawiony bez opieki, nawet na krótki czas, szybko może "zmienić" właściciela. Jadąc autobusem, szczególnie przy wsiadaniu i wysiadaniu, nie traćmy kontaktu wzrokowego ze swoimi rzeczami osobistymi.

Nie pozostawiajmy w zaparkowanym samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby, pamiętajmy o dokładnym pozamykaniu drzwi i okien. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego mieszkania podczas naszej nieobecności. W przypadku, kiedy mimo wszystko dojdzie do włamania, pamiętajmy żeby nie robić w mieszkaniu żadnych porządków - w ten sposób możemy zatrzeć ślady należące do złodziei. Jak najszybciej zadzwońmy na policję.

Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie, wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki, a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

- Zachowajmy rozsądek, nie spieszmy się, zdejmijmy nogę z gazu i pomyślmy o własnym bezpieczeństwie i szczęśliwym powrocie do domu - apeluje sandomierska policjantka.

Nie śpiesz się na cmentarz   Policja dopilnuje przestrzegania prędkości na drogach Archiwum Policji

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama