Nowy numer 25/2018 Archiwum

Niebo od środka

Pod takim tytułem odbył się Bal Wszystkich Świętych w Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Już po raz trzeci w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się Bal Wszystkich Świętych, tym razem pod hasłem: "Niebo od środka".

- Bal ten był alternatywą dla Halloween, które ośmiesza wartości życia duchowego, kiedy my, chrześcijanie, obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Chcieliśmy zachęcić dzieci i ich rodziców, aby skierowali swoje oczy na wartości nieprzemijające oraz wspaniałe postacie świętych, których czasami mało znamy - podkreślała Małgorzata Łabuz, katechetka.

Wspólna zabawa na Balu Wszystkich świętych   Wspólna zabawa na Balu Wszystkich świętych ks. Tomasz Lis /Foto Gość Dzieci wraz z rodzicami, przygotowując się do balu, wspólnie wykonywały stroje oraz atrybuty świętych, poznając w ten sposób życie i drogę do świętości wielu postaci z historii Kościoła. Podczas zabawy obejrzały przedstawienie „Czy z wiercipięty może być święty?”, w którym ich koledzy przedstawili sylwetki swoich patronów.

- Jest to świetny pomysł na wspólne spotkanie, na edukację przez zabawę i pokazanie dzieciom, że straszne maski i przebrania, które widzą w sklepach, są czymś obcym, wbrew wspaniałym świętym, których imiona noszą. Było to także wyzwanie dla nas, rodziców, aby poznać kilku świętych - dodaje jedna z mam.

Dzieci już podpowiadały, za jakiego świętego przebiorą się za rok.

Każdy mógł poznać swojego patrona na balu   Każdy mógł poznać swojego patrona na balu Archiwum prywtane

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma