Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miejsce pamięci i nadziei

Na cmentarzu w Tarnobrzegu-Sobowie powstał Grób Dziecka Utraconego.

W kościele pw. Wszystkich świętych przy cmentarzu w Tarnobrzegu-Sobowie, modlono się w intencji dzieci utraconych przed narodzeniem oraz za ich rodziny. Najpierw dzieci i młodzież ze szkoły katolickiej zaprezentowała program słowno-muzyczny „Mój dzień”, mówiący o świętości życia ludzkiego i bólu rodziców po starcie dziecka. Następnie Mszy św. koncelebrowanej przez kapłanów z Dekanatu Tarnobrzeskiego przewodniczył biskup senior Edward Frankowski. Na wspólnej modlitwie obecni byli przedstawiciele miejscowych władz miejskich i samorządowych, osoby zaangażowane w poradnictwo rodzinne, przedstawiciele Kościoła Domowego, Rycerze Kolumba oraz mieszkańcy miasta.

Młodzi przygotowali program o poszanowaniu życia   Młodzi przygotowali program o poszanowaniu życia Archiuwm prywatne Podczas homilii ks. Jan Biedroń, proboszcz parafii na Serbinowie wskazał, że grób dziecka utraconego, jest nie tylko miejscem godnego pochówku, który należy się każdemu człowiekowi, ale i znakiem miłosierdzia wobec jego rodziców i najbliższych. - Grób dziecka utraconego, jest to miejsce godnego pochówku dla dzieci zmarłych wskutek poronienia. Jest to także symboliczne miejsce modlitwy dla rodziców, którzy utracili dziecko. Dla niektórych, taki grób, spełnia rolę katechezy zwłaszcza dla osób, które nie są do końca przekonane, że życie człowieka rozpoczyna się w chwili jego poczęcia – podkreślał kaznodzieja.

Po zakończeniu Mszy św. bp E. Frankowski poświęcił na cmentarzu komunalnym Grób Dziecka Utraconego. Mogiła znajduje się w centralnej części tarnobrzeskiej nekropolii przy kaplicy cmentarnej.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma