Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wieczorna wędrówka z Maryją

W pierwszym takim marszu, z różańcami w ręku, wzięło udział kilkadziesiąt kobiet, które pokonały ponad 10 km.

Marsz rozpoczął się w Stalowej Woli w parafii pw. Jana Pawła II (akademicka) pod krzyżem, pamiątką pierwszych misji świętych w 2009 r., a zakończył w sanktuarium św. Józefa w Nisku. Wieczorna wędrówka to gest w kierunku pań, panowie bowiem mają swoją męską Drogę Krzyżową na tej samej trasie, którą pokonują w okresie postu.

- Panie prosiły o coś tylko dla nich. Dwa lata temu była to piesza pielgrzymka do Radomyśla nad Sanem. Teraz z różańcem w ręku idziemy do Niska do oblubieńca Najświętszej Maryi Panny - powiedział ks. Mariusz Kozłowski, proboszcz parafii Jana Pawła II w Stalowej Woli, który też wędrówkę poprowadził.

Wzięło w niej udział kilkadziesiąt kobiet   Wędrówka z Maryją
Wzięło w niej udział kilkadziesiąt kobiet
Andrzej Capiga /Foto Gość
Jedną z uczestniczek marszu była pani Jolanta. - Dla mnie udział w wędrówce to rodzaj rekolekcji, ale także świadectwo dla innych. Chcę w ten sposób zaświadczyć o mojej wierze i o panu Bogu. Trasy się nie boję. Wprawdzie nie pielgrzymuję do Częstochowy lecz chodzę na inne pielgrzymki, więc mam już wprawę - wyznała pani Jolanta.

Wędrówkę zakończył Apel Jasnogórski w niżańskim sanktuarium.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma