Nowy numer 48/2020 Archiwum

Coś dla pismaków

Chcesz w przyszłości zostać dziennikarzem, przyjdź na zajęcie do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Stalowej Woli.

Biblioteka właśnie zorganizowała dziennikarskie kółko dla młodzieży. Młodzi ludzie w wieku od 14 do 17 lat mogą się podczas takiego kursu dowiedzieć, jak na przykład redagować artykuły na stronę www, a jak do newslettera,  jak przeprowadzać wywiady, a jak zbierać informacje do artykułów. Te i inne zagadnienia będą omówione podczas praktycznych warsztatów.

– Zapraszamy młodych redaktorów szkolnych gazet i czasopism, którzy chcą poznać tajniki reporterskiego warsztatu, dowiedzieć się jak pisać w sposób ciekawy. Zapraszamy także tych, którzy swoją przyszłość wiążą być może właśnie z takim zawodem, ale już teraz chcieliby spróbować swoich sił przy pisaniu i redagowaniu materiałów dziennikarskich. Podczas zajęć pomożemy im w wyrobieniu sprawności w zbieraniu wiadomości i przygotowaniu ich dla przyszłych czytelników – zachęca Tomasz Gotkowski, były dziennikarz tygodnika „Sztafeta”, który poprowadzi kółko dziennikarskie.

Podczas pierwszego spotkania jego uczestnicy stworzyli pierwszą wiadomość na temat samych warsztatów. Ich powinnością będzie dokładne przyglądanie się temu, co się dzieje w mieście i pisanie artykułów, które mogą być zamieszczane na stronie internetowej biblioteki. – Osoby które pojawiły się na zajęciach mają w sobie duży potencjał. Trzy nich mają już niewielkie doświadczenie w tej branży, gdyż robiły krótkie filmy, jedna interesuje się dziennikarstwem sportowym i z tym wiąże swoją przyszłość – dodał pan Tomasz.

Młodzi pasjonaci dziennikarstwa spotykają się raz w tygodniu, w środę, o godz. 16 na I piętrze w MBP w Stalowej Woli.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama