Nowy numer 3/2019 Archiwum

Łatwiejsza droga do onkologa

Filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została otwarta w staszowskim szpitalu.

W Szpitalu Powiatowym w Staszowie symbolicznie otwarto poradnię konsultacyjną Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Gabinet zaczynie funkcjonować od 4 października i będą w nim udzielane konsultacje przez specjalistę radioterapii onkologicznej. - W poradni konsultowani będą pacjenci z rozpoznaniem klinicznym nowotworu. Głównym naszym zadaniem będzie ukierunkowanie dalszej diagnostyki i leczenia pacjentów – podkreślała doktor Monika Piątkowska. Jak podkreślał Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, najważniejsze jest skrócenie pacjentom drogi do specjalistów i ułatwienie całego procesu leczenia oraz pacjenci nie będą musieli niepotrzebnie pokonywać ponad stu kilometrów w obie strony, aby dostać się do specjalisty. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie, Józef Żółciak, zapewnił, że jego lecznica jest dobrze przygotowana do prowadzenia filii. Pielęgniarki zostały już przeszkolone, a rejestracja będzie mieć dostęp do systemu informatycznego ŚCO.

Część badań i zabiegów będzie wykonywana na miejscu, w staszowskim szpitalu,  ponieważ placówka dysponuje dobrym sprzętem i nowoczesnym blokiem operacyjnym. 

Nowy sprzęt medyczny w staszowskim szpitalu   Nowy sprzęt medyczny w staszowskim szpitalu Jan Mazanka Obecny na otwarciu poradni Marek Tombarkiewiczm wiceminister zdrowia poinformował, że obecnie trwają prace nad zmianą sposobu funkcjonowania onkologii w naszym kraju. Resort rozważa dwie możliwości: albo tworzenie wielu kompleksowych ośrodków lub tworzenie filii terenowych, jak to ma miejsce przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Takie poradnie ściśle współpracujące z Świętokrzyskim Centrum Onkologii działają już w Ostrowcu, Starachowicach i Końskich, niedługo wznowi działalność onkologia we Włoszczowie, a w październiku otwarta zostanie poradnia onkologiczna w Sandomierzu. Otwarcie poradni onkologicznej poprzedzone było przekazaniem staszowskiemu szpitalowi nowoczesnego aparatu USG, ufundowanego przez Grupę Azoty „Siarkopol" w Grzybowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy