Nowy numer 42/2020 Archiwum

Łatwiejsza droga do onkologa

Filia Świętokrzyskiego Centrum Onkologii została otwarta w staszowskim szpitalu.

W Szpitalu Powiatowym w Staszowie symbolicznie otwarto poradnię konsultacyjną Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Gabinet zaczynie funkcjonować od 4 października i będą w nim udzielane konsultacje przez specjalistę radioterapii onkologicznej. - W poradni konsultowani będą pacjenci z rozpoznaniem klinicznym nowotworu. Głównym naszym zadaniem będzie ukierunkowanie dalszej diagnostyki i leczenia pacjentów – podkreślała doktor Monika Piątkowska. Jak podkreślał Stanisław Góźdź, dyrektor Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, najważniejsze jest skrócenie pacjentom drogi do specjalistów i ułatwienie całego procesu leczenia oraz pacjenci nie będą musieli niepotrzebnie pokonywać ponad stu kilometrów w obie strony, aby dostać się do specjalisty. Dyrektor Szpitala Powiatowego w Staszowie, Józef Żółciak, zapewnił, że jego lecznica jest dobrze przygotowana do prowadzenia filii. Pielęgniarki zostały już przeszkolone, a rejestracja będzie mieć dostęp do systemu informatycznego ŚCO.

Część badań i zabiegów będzie wykonywana na miejscu, w staszowskim szpitalu,  ponieważ placówka dysponuje dobrym sprzętem i nowoczesnym blokiem operacyjnym. 

Łatwiejsza droga do onkologa   Nowy sprzęt medyczny w staszowskim szpitalu Jan Mazanka Obecny na otwarciu poradni Marek Tombarkiewiczm wiceminister zdrowia poinformował, że obecnie trwają prace nad zmianą sposobu funkcjonowania onkologii w naszym kraju. Resort rozważa dwie możliwości: albo tworzenie wielu kompleksowych ośrodków lub tworzenie filii terenowych, jak to ma miejsce przy Świętokrzyskim Centrum Onkologii. Takie poradnie ściśle współpracujące z Świętokrzyskim Centrum Onkologii działają już w Ostrowcu, Starachowicach i Końskich, niedługo wznowi działalność onkologia we Włoszczowie, a w październiku otwarta zostanie poradnia onkologiczna w Sandomierzu. Otwarcie poradni onkologicznej poprzedzone było przekazaniem staszowskiemu szpitalowi nowoczesnego aparatu USG, ufundowanego przez Grupę Azoty „Siarkopol" w Grzybowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama