Nowy numer 46/2019 Archiwum

Świętokrzyscy wędrowcy

Ponad 5 tys. pielgrzymów wzięło udział w 17. edycji Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego do sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Pątnicy z trzech diecezji: sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej wędrowali 15  trasami do świętokrzyskiego sanktuarium pod wspólnym hasłem: „Krzyż Chrystusa znakiem Bożego Miłosierdzia”. – Jest to nasz już 3. rajd. Tym razem jesteśmy całą rodziną, bo po raz pierwszy idą z nami także dzieci. Mimo że są jeszcze małe, są zachwycone wspólnym wędrowaniem – opowiadał Krzysztof Krasny z Ostrowca Świętokrzyskiego. Większość grup pielgrzymich było prowadzonych po turystycznych szlakach przez 120 przewodników świętokrzyskich. – Wędrowanie rozpoczęliśmy od zabytkowego kościoła w Grzegorzowicach. Podążaliśmy piękną trasą modrzewiową, wiodącą przez Górę Chełmową. Region świętokrzyski zachwyca o każdej porze roku swoją niespotykaną przyrodą, kulturą i tradycją – podkreślał Adam Szklarski, przewodnik. Kierownictwo rajdu uhonorowało kilkunastu uczestników odznaką „Korona Gór Świętokrzyskich”. Podsumowaniem rajdu była wspólna Msza św., której przewodniczył bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama