Nowy numer 3/2019 Archiwum

Ludzie Naszego Czasu

W 2016 roku zostali nimi Marek Zaremba, Marek Gruchota, Grażyna Kołacz - Antosik, Maria Rehorowska i Jolanta Powęska.

Wyróżnieni statuetki otrzymali podczas gali, która odbyła się Państwowej Szkole Muzycznej w Stalowej Woli. Wręczał je zaś pomysłodawca przyznawania takiego tytułu, społecznik i muzykolog Piotr Jackowski.

Piotr Jackowski świętował 25. lecie artystycznej pracy   Człowiek Naszego Czasu
Piotr Jackowski świętował 25. lecie artystycznej pracy
Andrzej Capiga /Foto Gość
Region dolnosański jest miejscem życia i pracy wielu wspaniałych ludzi. Wykonując swoje codzienne obowiązki, wyświadczają innym ogrom dobra. Spełniają się przy tym jako pasjonaci, animatorzy życia społecznego, kulturalnego, religijnego, gospodarczego. O ileż uboższa byłaby nasza mała ojczyzna, gdyby nie ich wkład w rozwój wspólnot lokalnych. Nie wszyscy są zauważani przez media, nie wszyscy działają w blasku reporterskich fleszy i kamer telewizyjnych, nie wszyscy otrzymują nagrody i wyróżnienia. A przecież każdy z nich zasługuje na szacunek, docenienie, wyróżnienie, uhonorowanie - tak ideę przyznawania statuetek wyjaśnił pan Piotr.

Jedną z tegorocznych laureatek została Jolanta Powęska z Jastkowiec w gminie Pysznica. - Wydaje mi się, że tak niewiele robię, a tu nagle takie dowartościowanie, zaszczyt i wyróżnienie - powiedziała zaskoczona otrzymaniem statuetki pani Jolanta.

Jolanta Powęska przede wszystkim dużo działa społecznie, zajmuje się dziećmi i młodzieżą w potrzebie, organizuje opłatki dla samotnych. - Razem z ks.Tadeuszem Machem zawiązaliśmy Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Jastkowickiej. Działa ono od ośmiu lat. Finansowo wspiera nas wiele osób, bo sami nie dalibyśmy rady - dodaje pani Jolanta. 

Jolanta Powęska częstuje gości korowalem   Człowiek Naszego Czasu
Jolanta Powęska częstuje gości korowalem
Andrzej Capiga /Foto Gość
Stowarzyszenie kultywuje również lokalne obrzędy współpracując z Zespołem Obrzędowym „Jastkowianie”, który wystąpił podczas gali przyznawania statuetek. Galę uświetniły również występy Zespołu Pieśni i Tańca „Lasowiacy”, Zespołu Ludowego „Pyszniczanie” oraz chóru, orkiestry i solistów Państwowej Szkoły Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Stalowej Woli pod dyrekcją Ewy Wojnarowskiej.

W przeszłości laureatami Człowieka Naszego Czasu byli też księża: Jerzy Warchoł, Franciszek Grela, Andrzej Sekulski, Rafał Cudziło, Marcin Hejman.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy