Nowy numer 43/2020 Archiwum

Dobre relacje

Teatr T.C.R. z Tych zdobył Grand Prix Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych za spektakl pt. „Knieje”.

Spotkania przez trzy dni odbywały się w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli. Jury w składzie Joanna Szczepkowska, Łukasz Drewniak, Jan Jurkowski oraz Lech Śliwonik (przewodniczący) obejrzało 10 przedstawień i nagrodziło jeszcze II nagrodą spektakl „Epopeja” Kompanii Teatralnej „Mamro” z Warszawy oraz III -  „Przetańczyć zmierzch” Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. Józefa Żmudy z Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli. Wyróżnienia I stopnia otrzymali natomiast  Robert Stępniewski za spektakl „Trojanki” Teatru „Resursa” z Ośrodka Kultury i Sztuki Resursa Obywatelska w Radomiu i Paweł Nitrowski - za rolę producenta w „Epopei” Kompanii Teatralnej „Mamro”. Wyróżnieniem II stopnia nagrodzeni zostali z kolei Jerzy Kałduś za spektakl „Stary” według prozy Juliana Kawalca i Maria Bembenek za przedstawienie „Pomiędzy - kontynuacje” Teatru „Blagier” ze Spółdzielczego Domu Kultury w Stalowej Woli. Nagrodę publiczności, w postaci wełnianego szala, otrzymała Kompania Teatralna „Mamro” z Warszawy.

Teatralne spotkania   Teatralne spotkania
Nagrody wręczała Joanna Szczepkowska
Andrzej Capiga /Foto Gość
„Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” uważamy za udany festiwal. Dobrze oceniamy poziom zaprezentowanych spektakli, doceniamy pracę zespołów, ich kierowników i reżyserów. Nasze wysokie uznanie budzi praca organizatorów - dziękujemy za trud włożony w przygotowanie i realizację imprezy, dziękujemy za klimat spotkania. „Relacje. MST” nawiązują do świetności dawnych teatralnych przeglądów w Stalowej Woli i sądząc po tegorocznej imprezie, mają szansę dorównania im i stworzenia nowej wartości w życiu teatralnym. Serdecznie tego życzymy - powiedział Lech Śliwonik.

„Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” nawiązują do odbywających się w Stalowej Woli w latach 70. i 80. ubiegłego wieku Ogólnopolskich Prezentacji Teatrów Dramatycznych. Wtedy kluczowymi postaciami tego cenionego w Polsce Festiwalu byli: Józef Żmuda - znakomity reżyser, kierownik artystyczny ówczesnego Zakładowego Domu Kultury w Stalowej Woli oraz Lech Śliwonik - uznany teatrolog, prezes Towarzystwa Kultury Teatralnej.

- Relacje. Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne” to taki czas, kiedy chcieliśmy dać możliwość zaprezentowania się na scenie osobom w różnym wieku. Chodziło o stworzenia miejsca spotkań dla amatorskich zespołów teatralnych, które interesuje zagadnienie międzypokoleniowości - wyjaśniła Katarzyna Pawłowska z MDK z Stalowej Woli.

Teatralne spotkania   Teatralne spotkania
Nagrodzeni aktorzy
Andrzej Capiga /Foto Gość
"Relacje. Spotkania” rozpoczął spektakl „Pelcia, czyli jak żyć, żeby nie odnieść sukcesu”, w którym wystąpili Joanna Szczepkowska i Jan Jurkowski a zakończyło zwycięskie przedstawienie teatru z Tych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama