Nowy numer 3/2019 Archiwum

Chiński łącznik

IX Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

Główne uroczystości IX Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego rozpoczęła procesja 20 relikwii polskich świętych i błogosławionych. Eucharystii przewodniczył bp Edward Frankowski. – Dziś, słuchając przypowieści o Łazarzu, widzę kard. Adama, jak opatruje rany afrykańskiego chłopca, smaruje je maścią jak dobry samarytanin. Nauczył się tego w hitlerowskim obozie w Polsce. Kard. Adam spotkał wielu takich Łazarzy w swoim długim życiu. Był naprawdę dobrym samarytaninem – powiedział w homilii ks. prof. Marek Inglot z Rzymu.

I tym razem miały bardzo uroczystą oprawę   Dni kardynała
I tym razem miały bardzo uroczystą oprawę
Andrzej Capiga /Foto Gość
Ks. Shi Xiaowang był jednym z kapłanów koncelebrujących Mszę św. polową na placu obok muzeum kard. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej. Przyjechał z Chin z diecezji Handan. Obecnie studiuje na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Papieskiego im. JP II w Tarnowie. Katolickim kapłanem jest od trzech lat. Do Huty Komorowskiej przyjechał wraz ze swoim opiekunem ks. Czesławem Noworolnikiem. Ks. Shi podzielił się swoimi wrażeniami z rocznego już pobytu w Polsce.

– Jestem zaskoczony, że aż 95 proc. Polaków to katolicy. W moim kraju to nie więcej niż jeden procent. Jest wielkim szczęściem mieszkać w katolickim kraju. Niestety w takim nie żyję. Bycie kapłanem w Chinach nie jest jednak tak trudne, jak to było dawniej, ponieważ możemy już odprawiać Msze św. publicznie – wyznał ks. Shi.

IX dni Kardynała Adama Kozłowieckiego zakończyła część artystyczna oraz dwie konferencje w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Majdanie Królewskim. Można też było zobaczyć wystawę przygotowaną przez Stowarzyszenie „Sinicom” pt. „Chińskie oblicza Matki Bożej”.

Mieszkańcy rodzinnej Huty Komorowskiej nie zawiedli   Dni kardynała
Mieszkańcy rodzinnej Huty Komorowskiej nie zawiedli
Andrzej Capiga /Foto Gość

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy