Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koszulka Lewandowskiego

Do zdobycia było piętnaście biletów na mecz Polska–Dania.

Najlepsze drużyny VI Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo Wychowawczych mogły wygrać bilety na mecz Polska–Dania w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata 2018, który będzie rozegrany na Stadionie Narodowym, koszulkę Roberta Lewandowskiego z jego autografem oraz piłkę z podpisami piłkarzy kadry narodowej.

Na Stadionie Miejskim w Tarnobrzegu w piłkarskie szranki stanęło dziewięć drużyn. – Miało być dziesięć, ale niestety rano otrzymałem telefon, że ekipa z Włocławka nie dojedzie, ponieważ zepsuł się im autobus – wyjaśnia Damian Szwagierczak, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu, głównego organizatora turnieju.

Po zaciętych meczach, ale rozegranych w atmosferze fair play, zwycięzcą VI Turnieju Piłki Nożnej Placówek Opiekuńczo Wychowawczych został gospodarz, czyli Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu. W nagrodę zespół otrzymał puchar starosty tarnobrzeskiego, zestaw piłek oraz bilety na mecz Polska – Dania. Drugie miejsce zajęła drużyna Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2 w Sosnowcu, której przypadł puchar burmistrza Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz piłka z autografami polskiej kadry, zaś na trzecim stopniu podium stanęła reprezentacja  Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Radoczy, uhonorowana pucharem Michała Oleksyka i koszulką z nr 9 i podpisem Roberta Lewandowskiego. Nagrodę specjalną za grę fair play– puchar marszałka podkarpackiego – otrzymała drużyna Domu Dziecka Stowarzyszenia Przyjaciół POW w Tarnobrzegu.

Najlepszy strzelcem został zawodnik reprezentacji Domu Dziecka z Lublina, zaś bramkarzem piłkarz z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie.

- Razem z kolegą, wówczas pracownikiem placówki opiekuńczej w Tarnobrzegu, pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zorganizować imprezę gromadzącą dzieci i pozwalającą im poruszać się na powietrzu. Najodpowiedniejszą formułą wydał nam się turniej piłkarski i tak przed pięcioma laty narodziła się impreza, która dzisiaj ma już szóstą edycję – wyjaśnia Damian Szwagierczak.

Koszulka Lewandowskiego   Michał Oleksyk i Damian Szwagierczak Marta Woynarowska /Foto Gość Od samego początku dobrym duchem i opiekunem turnieju jest Michał Oleksyk, jeden z głównych sponsorów nagród, który dba, by żadna drużyna nie wyjechała z pustymi rękoma. – Upominki w tej edycji otrzyma także w ramach pocieszenia pechowa reprezentacja Włocławka – mówi D. Szwagierczak. – Chodzi o to, by dzieciom wynagrodzić zawód jaki ich spotkał i docenić wkład pracy w przygotowania do zawodów. – Udało mi się zgromadzić kilka firm, które począwszy od pierwszego turnieju co roku aktywnie włączają się w pomoc przy jego organizacji. Impreza ta jest, można tak powiedzieć, naszym oczkiem w głowie, ale staramy się również w inny sposób wspierać domy dziecka – mówi Michał Oleksyk. – Nie reklamujemy się, nie ma nigdzie naszych szyldów, bo nie o to nam chodzi. My chcemy pomagać w sposób anonimowy, bez niepotrzebnego rozgłosu.

Obok sponsorów prywatnych swoim wsparciem służą starostwo powiatowe w Tarnobrzegu, Urząd Miasta Tarnobrzega oraz Urząd Miasta i Gminy Baranowa Sandomierskiego. – Wielkie podziękowania należą się również tarnobrzeskiemu Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, który od dwóch lat użycza nam Stadionu Miejskiego. Dla dzieci jest to wielka frajda móc grac i korzystać z profesjonalnego stadionu – dodaje dyrektor placówki ze Skopania. – O to by zawodnicy i ich opiekunowie nie byli głodni od lat dba natomiast Dworek Belweder. Dzięki tym wszystkim instytucjom, firmom impreza może być przygotowana na dobrym poziomie, a uczestnikom mam nadzieję, niczego nie brakuje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama