Nowy numer 3/2019 Archiwum

Naprawdę Chrystus

Z Ewą Czaczkowską, autorką bestselleru „Siostra Faustyna. Biografia świętej”, która spotkała się ze swoimi czytelnikami w Niżańskim Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, rozmawia Andrzej Capiga.

Andrzej Capiga: Dlaczego zainteresowała się Pani właśnie św. Faustyną i Bożym miłosierdziem?

Ewa Czaczkowska: Jest to związane z moimi osobistymi poszukiwaniami duchowości. Ponadto św. Faustyna odegrała bardzo ważną rolę w moim osobistym życiu. To była połowa lat 90. Zaczęłam jeździć do miejsc związanych z życiem świętej, na przykład do Świnic Warckich, Warszawy na ul. Żytnią, gdzie znajduje się klasztor, do którego wstąpiła św. Faustyna, czy do Łagiewnik. Czytałam też „Dzienniczek” oraz poznawałam ludzi, w których życiu s. Faustyna odegrała ważną rolę. Potem dopiero pojawiła się myśl napisania jej biografii.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy