Laserowy spektakl zwieńczył ostatni festiwalowy koncert.
Ostatni koncert XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola - Rozwadów 2016, „Chrześcijańskie dzieje Polski od Mieszka I do Jana Pawła II”, był to multimedialny pokaz laserów.
- Za pomocą światła i muzyki przedstawia on dzieje polskiego narodu. Pomagają nam w tym symbole i postacie, którymi usiana jest nasza historia. Muzyka zaś odzwierciedla nastrój konkretnej epoki. Usłyszymy więc zarówno Bogurodzicę, jak i utwory Wojciecha Kilara. Zabrzmi głos prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz św. Jana Pawła II. Nasz spektakl był już pokazany w kilkudziesięciu kościołach w Polsce. Jest to nasz wkład w kulturę chrześcijańską - mówi Irena Kmieć, która wraz z mężem Mariuszem jest jego autorką.
Festiwal w Stalowej Woli
Było barwnie i nastrojowo
Andrzej Capiga /Foto Gość
XXVI Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2016 rozpoczął się pod koniec lipca i przebiegał pod hasłem: „Dziedzictwo chrześcijaństwa i pamięć”, a poświęcony był 1050. rocznicy chrztu Polski. Był bardzo różnorodny. Stalową Wolę odwiedziło wielu artystów, w tym gwiazdy jak Jan Peszek czy Konstanty Andrzej Kulka. - Nad całą imprezą unosił się duch wielkiego jubileuszu 1050. lecia chrztu Polski. To najważniejsza data w naszej historii. W roku 966 wszystko się zaczęło: chrześcijaństwo, naród i państwo polskie - wyjaśnia Robert Grudzień, dyrektor festiwalu.
Honorowy patronat nad festiwalem sprawowali Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego oraz Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.