Nowy numer 48/2020 Archiwum

Koniec laby

W Stalowej Woli oficjalnie pożegnano wakacje.

Podczas rodzinnego pikniku pt. „Pożegnanie wakacji”, który odbył się przed Spółdzielczym Domem Kultury, atrakcji dla dzieci i młodzieży nie brakowało. Była więc ścianka wspinaczkowa, biegi w workach, slalom taczkami czy łowienie rybek. Występowały także zespoły działająca przy SDK. Piknik zorganizowały Stowarzyszenie Opieki nad Dziećmi „Oratorium” im. bł. ks. Bronisława Markiewicza oraz Stowarzyszenie „Pokój i Dobro” działające przy rozwadowskim klasztorze barci mniejszych kapucynów.

Ekologiczne podsumowanie lata nastąpiło z kolei w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci podczas wakacyjnych zajęć „Lato w bibliotece” wykonywały rzeczy z odpadów nadających się do recyklingu. Stare butelki, gazety, kartony zamieniły się w kolorowe akwaria, ogromną piracką łajbę, rakiety, zwierzęta a nawet kreacje mody…

Koniec wakacji   Koniec wakacji
Po baloniki ustawiła się długa kolejka
Andrzej Capiga /Foto Gość

– Nie ma chyba drugiego takiego miasta w Polsce, w którym w bibliotece dzieci mogą stworzyć tyle wspaniałych rzeczy z surowców wtórnych. Od roku w moim gabinecie stoi wielki dinozaur z butelek po wodzie mineralnej, wykonany właśnie podczas bibliotecznych zajęć – zachwycał się Witold Tutak, naczelnik Wydziału Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta. – Podarowaliście tym rzeczom drugie życie – dodał przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj. Dzieci biorące udział w zajęciach otrzymały od miasta szkolne wyprawki.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama