Nowy numer 44/2020 Archiwum

149 książek w wakacje!

Miłosz Statuch udowodnił, że opinie o młodzieży nie lubiącej czytać są mocno krzywdzące.

Chłopiec, będący czytelnikiem Filii Bibliotecznej w Dąbrowicy, podlegającej Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi w Baranowie Sandomierskim, w ciągu dwóch letnich miesięcy wypożyczył – i jak zapewnia – przeczytał 149 książek! Miłosz został prawdziwym rekordzistą nie tylko w swojej kategorii wiekowej (klasy IV-VI szkoły podstawowej), ale we wszystkich. Nieco mniejszy, ale równie imponujący wynik osiągnęła Emilka Bożek (w kategorii przedszkolaków), która przeczytała 131 książek oraz Kornelia Dobosz (w kategorii uczniowie klas I-III), mająca na swoim koncie 94 wypożyczenia.

Biblioteka w Dąbrowicy po raz czwarty zorganizowała dla dzieci konkurs „Najlepszy Czytelnik Wakacji 2016”. O zwycięstwie naturalnie decydowała liczba wypożyczonych i przeczytanych książek.

Miłą niespodziankę placówka przygotowała również dla stałych uczestników wakacyjnych zajęć prowadzonych przez panie bibliotekarki. Dzieci czytały książki oraz, wykorzystując różne techniki, wykonywały prace plastyczne inspirowane przeczytanymi opowieściami. Nagrody i dyplomy wręczyła dyrektor MGOK w Baranowie Sandomierskim Renata Domka. Podkreśliła przy tym, że książki pozwalają na odbywanie podróżny nawet w najbardziej odległe zakątki świata bez konieczności opuszczania domu. 

W drugiej części spotkania z racji obchodzonego ,,Roku Henryka Sienkiewicza", dzieci miały okazję poznać życie i twórczość noblisty. Ponieważ nie mogło obyć się bez plastycznych zabaw, uczestnicy spotkania po wysłuchaniu opowieści o książce „W pustyni i w puszczy wykonali zakładki do książek, na których obowiązkowo musieli się znaleźć główni bohaterowie powieści.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama