Nowy numer 42/2020 Archiwum

Wariant W5

Po lipcowych konsultacjach dotyczących planu budowy obwodnicy Tarnobrzega, powstał kolejny wariant przebiegu trasy.

Jest to już ostateczny projekt, który urząd miasta skierował do krakowskiej firmy mającej opracować Program funkcjonalno-użytkowy dla inwestycji: „Budowa obwodnicy miasta Tarnobrzega”.

O zaletach i wadach nowego planu mówił podczas konferencji prezydent miasta Grzegorz Kiełb. – Droga obwodowa przez działki przejść musi, ale staramy się zminimalizować przebieg trasy przez ten teren – mówił G. Kiełb. Obwodnica bowiem będzie przebiegać przez Rodzinne Ogrody Działkowe „Związkowiec”, „Kamionka” oraz „Siarkowiec”. Jak poinformował prezydent, w tej sprawie spotkał się z prezesami wspomnianych ogrodów 12 sierpnia. – Wiadomo, że każdy przebieg obwodnicy przez działki nie spotka się z aprobatą działkowców, którzy sytuację rozumieją, niemniej wyrazili swoje negatywne opinie – informował prezydent.

W sumie w związku z budową drogi obwodowej zostanie wyburzonych ok. 60 altan i jeden dom mieszkalny. Część właścicieli działek, domu jednorodzinnego wystąpiło już z wnioskami o wywłaszczenie. Ponieważ wielu działkowców chciałoby nadal móc uprawiać ogródki, dlatego miasto prowadzi  rozmowy z właścicielami gruntów położonych blisko ogrodów „Związkowiec” i „Kamionka” w sprawie ich wykupu i przekazania Polskiemu Związkowi Ogrodów Działkowych. Wywłaszczeni właściciele zainteresowani posiadaniem ogródków będą mogli otrzymać działki na tych terenach.  

Przyjęty do dalszych prac wariant W5 stanowi połączenie przedstawionych na lipcowym spotkaniu z mieszkańcami miasta wariantów W3 i W4. Początek trasy będzie włączał się w ul. Sikorskiego na wysokości stacji paliw lub myjni. Następnie ma przebiegać przez obszar z zabudową jednorodzinną i ogrodów działkowych, gdzie skrzyżuje się z ul. Gruntową oraz ul. Orła, po czym kierując się na południe, idąc przez tereny rolne, ominie spory kompleks ogródków działkowych. Dalsza trasa będzie wiodła tak jak w wariancie W4, czyli wzdłuż ul. 12 Października na zachód, przez ogródki znajdujące się w pobliżu garaży na Kamionce i później na północ wzdłuż linii kolejowej. Koniec obwodnicy przewidziany jest przy rondzie na ul. Warszawskiej przy Tarnobrzeskim Parku Technologicznym na os. Zakrzów, gdzie ma przebiegać planowana trasa S74.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama