Nowy numer 43/2020 Archiwum

Szkolny lifting

Nowy rok szkolny coraz bliżej kończą się więc remonty szkół.

Okres wakacji to najlepszy czas na przeprowadzenie remontów szkół i przedszkoli. Dlatego jak niemal każdego roku samorządy wyciągnęły pieniądze, by uczniowie mogli uczyć się, a nauczyciele pracować w lepszych warunkach.

Starostwo powiatowe w Tarnobrzegu zdecydowało o przeprowadzeniu prac w Zespole Szkół nr 1 i Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie, dla których jest organem prowadzącym. Uczniowie ZS nr 1 będą mogli cieszyć się z nowiutkiego parkietu w hali sportowej, który dodatkowo zostanie specjalnie oznaczony liniami do gier w siatkówkę, piłkę ręczną, koszykówkę, tenis oraz badmintona. Koszt remontu oszacowany został na 40 tys. zł.

W ZS nr 2 wymieniona zostanie instalacja elektryczna na pierwszym i drugim piętrze budynku, zamontowane będą także lampy oświetleniowe i żarowe, włączniki oraz gniazdka elektryczne. Z uwagi na szeroki zakres prac ich koszt wyniesie 73,5 tys. zł.

W tarnobrzeskich placówkach wakacyjne remonty dobiegają właściwie końca. W Gimnazjum nr 1 odnowione zostały instalacje wentylacyjna oraz elektryczna, w Szkole Podstawowej nr 4 wyremontowano rozdzielnię główną, poszycie dachu razem z instalacją odgromową, w Przedszkolu nr 12 dzieci będą mogły korzystać z odnowionych sanitariatów, ponadto poprawiono instalację elektryczną oraz zabudowę pionów na I piętrze. Miasto zdecydowało się również na remont internatu Zespołu szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. W sumie wymienione remonty kosztowały 98 tys. zł.

Ale to zaledwie początek remontów, jakie czekają tarnobrzeskie szkoły. Jak zapowiada prezydent miasta Grzegorz Kiełb na przełom 2016/2017 planowane są potężne inwestycje w kolejnych placówkach.

Szkolny lifting   Nowy parkiet w Zespole Szkół nr 1 w Nowej Dębie Archiwum SP w Tarnobrzegu  

–  Podpisaliśmy umowę na realizację dwóch projektów. Pierwszy z nich obejmuje przebudowę pracowni i wyposażenie infrastruktury w Zespole Szkół im ks. Stanisława Staszica oraz Zespole Szkół Ponagimnazjalnych nr 3. Projekt opiewa na 3 mln zł. Drugie zadanie przewiduje remont internatu Centrum Kształcenia Praktycznego i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Przewidziane są tam remonty i doposażenie pracowni. Jego koszt to ponad 3 mln zł. Dzięki kolejnej umowie, która obejmie projekty w Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2, znacząco poprawimy infrastrukturę dydaktyczną – mówi Jolanta Kociuba, naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia w Urzędzie Miasta Tarnobrzega.

Dzięki planowanym pracom Gimnazjum nr 1 doczeka się wreszcie prawdziwego boiska. Urzędnicy maja również na względzie konieczność nadążania za nowinkami technicznymi, stąd szkoły mogą liczyć na nowy sprzęt elektroniczny przeznaczony do pracowni komputerowych.

Ponieważ prace będą finansowane w głównej mierze ze środków zewnętrznych, wkład miasta wyniesie tylko 15 procent.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama