Nowy numer 25/2018 Archiwum

Groch z kapustą

VII Słomiański Jarmark Produktów Regionalnych w Słomianej.

Zorganizowało go po raz kolejny Stowarzyszenie Kobiet Słomianej. W Domu Ludowym swoje regionalne potrawy zaprezentowały gospodynie z Koziarni, Jastkowic oraz Słomianej. Stoły uginały się pod smakowitym jedzeniem. Panie wykorzystały sezonowe owoce i przygotowały odpowiednie potrawy.

Stowarzyszenie Kobiet Słomianej działa już siedem lat. Swoje tradycje wywodzi z miejscowego KGW, które działa już prawie pół wieku. Co roku oprócz jarmarku stowarzyszenie organizuje także Śniadanie Wielkanocne. Obecnie skupia około 30  kobiet, głównie w średnim wieku i starsze.

- Naszym zasadniczym celem jest promowanie regionalnych produktów spożywczych. Mamy zarejestrowanych już kilka produktów, w tym między innymi kapustę z grochem, kwas z gąsek, pierogi z kaszy jaglanej, bułki jaglane i kiełbasę przysznicką. Nowością dziś jest rolada z jagody - wylicza pani Teresa Pchełka, zastępca przewodniczącej stowarzyszenia.

Panie ze Słomianej ze swoimi wypiekami   Jarmark Słomiański
Panie ze Słomianej ze swoimi wypiekami
Andrzej Capiga /Foto Gość
Podczas jarmarku wystąpiła kapela „Pyszniczanie”. Były konkursy sprawnościowe, a na koniec ludowa zabawa.

Finansowo imprezę wspomógł pysznicki samorząd oraz GS „Samopomoc Chłopska” z Niska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma