Nowy numer 48/2020 Archiwum

Na ŚDM nie zabraknie i naszych

Ponad 2 tys. młodych z naszej diecezji weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. Młodym towarzyszą nasi biskupi. Ostatniego dnia dołączą do nich pielgrzymi udający się na Mszę posłania w krakowskich Brzegach.

Zabrali to co potrzebne   Zabrali to co potrzebne
i w drogę do Karkowa
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Z wielu parafii wyruszyli dziś młodzi pielgrzymi do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Z samego Sandomierza pojechała 60 osobowa grupa młodych. Pełni radości i z uśmiechami na twarzy załadowali swoje bagaże do autokaru, potem były uściski z bliskimi, którzy ich żegnali i w drogę. – Jedziemy bo chcemy kontynuować tę atmosferę wiary i radości, którą zaszczepili w nas Katalończycy. Mamy nadzieję na wspaniale przeżyte dni z naszymi rówieśnikami z wielu narodów świata, no i na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Wzięliśmy najpotrzebniejsze rzeczy, reszty dowiemy się na miejscu. Jedziemy na wszystkie dni, bo tylko wtedy będzie można naprawdę przeżyć tę atmosferę ŚDM-u, które jest spotkaniem młodych – podkreślała Ania jedna z wyruszających. Każda grupa z diecezji również ma swojego duchowego opiekuna oraz dorosłych opiekunów świeckich. Młodzi z Sandomierza jadą pod opieką duszpasterzy: ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego i ks. Marka Bednarza.

Młodzi na miejscu dowiedzą się, gdzie będą ulokowani i jakie przed nimi plany. – Ściągnęliśmy na telefon aplikację „Pielgrzym” i to będzie nasz główny przewodnik. Pierwsze dni to udział w katechezach i Festiwalu Młodych. Myślę, że atrakcji nie zabraknie – poinformował Karol. – Nasi znajomi Katalończycy, którzy gościli w naszej parafii już tam są. Pisali, że jest super i na nas czekają. Będziemy kontynuować, to co wspólnie zaczęliśmy tutaj w Sandomierzu – dodał.

Już jutro do Krakowa przybędzie papież Franciszek. Od jutra zaczną się dla młodych spotkania na katechezach. Jednym z głoszących katechezy będzie nasz bp Krzysztof Nitkiewicz.

Młodzi pozostaną w Krakwie do niedzieli, kiedy to Mszą św. posłania w Brzegach pod Krakowem zakończy wspólne spotkanie młodych.

Nasi jadą na ŚDM   Nasi jadą na ŚDM
Sześćdziesięcioosobowa grupa z Sandomierza
ks. Tomasz Lis /Foto Gość
Gotowi by ruszać na ŚDM   Gotowi by ruszać na ŚDM
Młodzi z Sandomierza
ks. Tomasz Lis /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama