Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Tysiące kilometrów – jeden cel!

Zmierzają z różnych stron świata, reprezentują różne kultury. Jedni ruszyli autokarami, inni samolotami. Ale łączy ich jedna wiara i wspólny cel, nasza Diecezja Sandomierska.

Wszyscy pielgrzymi, którzy będą gościć w naszej diecezji przez najbliższe pięć dni są już w drodze. Z każdą minutą zmniejsza się dystans jaki pozostał im do pokonania, aby znaleźć się wśród nas. Wyruszyli z Francji, Kanady, Wybrzeża Kości Słoniowej, Włoch, Ukrainy, Hiszpanii, aby poznawać Polskę, naszą kulturę, zwyczaje, tradycje. - Światowe Dni Młodzieży które były dla nas tak odległe rozpoczną się już za kilka godzin, każdy z nas, nie zależnie gdzie mieszka będzie mógł wziąć w nich udział w większym lub mniejszym wymiarze. Choć nie w każdej naszej parafii będą gościli pielgrzymi ze świata, ale każdy z nas będzie mógł im towarzyszyć myślą i modlitwą i wspólnie się z nimi spotkać podczas Dnia Wspólnoty, 23 lipca w Sandomierzu – zaprasza ks. Marek Kumór, koordynator ŚDM w diecezji sandomierskiej.

Dziś wieczorem o godz. 19.00 w bazylice konkatedralnej w Stalowej Woli odbędzie się nabożeństwo chrzcielne, które będzie oficjalnym powitaniem pielgrzymów i rozpoczęciem Dni w Diecezji. Kolejnego dnia młodzi pielgrzymi będą realizowali programy wypracowane razem z organizatorami w poszczególnych miastach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma