Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Małżeński duet

Muzycy z Białorusi zachwycili stalowowolską publiczność.

Tym razem gościem XXVI Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Stalowej Woli-Rozwadowie był białoruski duet kameralny Rail Sadykow (akordeon) oraz Ksenija Pogorelaja (organy). K. Pogorelaja kończyła Akademię Muzyczną w Mińsku i Konserwatorium Muzyczne Moskwie. – Występuje solo, ale też z orkiestrami symfonicznymi. Zjeździła już całą Europę. Gra głównie muzykę niemiecką, austriacką i angielską, ale też białoruską i rosyjską – powiedział Robert Grudzień, dyrektor rozwadowskiego festiwalu. R. Sadykow, mąż Kseniji, najpierw wykonał kilka utworów solo na akordeon, a później zagrał wspólnie ze swoją życiową partnerką.

Wszystkie koncerty odbywają we wtorki o godz. 19 w klasztorze braci mniejszych kapucynów w Stalowej Woli-Rozwadowie. Honorowy patronat nad nimi sprawują Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, oraz Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma