Nowy numer 43/2020 Archiwum

Karolina jedzie walczyć do Rio

Karolina Kołeczek płotkarka z Wisły Junior Sandomierz będzie reprezentowała Polskę w biegu na 100 metrów przez płotki. Mimo braku minimum kwalifikacyjnego Polski Komitet Olimpijski postawił na młodą sportsmenkę. Sama biegaczka zapowiada walkę o olimpijski finał.

- Jestem bardzo szczęśliwa. Ta nominacja jest dla mnie dużym wyróżnieniem i złożeniem we mnie dużych nadziei przez Polski Komitet Olimpijski oraz Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Mogę teraz powiedzieć, że marzenia się spełniają i warto było ciężko pracować. Mam świadomość, że tegoroczne starty nie były najlepsze, chociaż do minimum brakowało naprawdę bardzo niewiele, bo tylko 0,03 s. Jestem młodą zawodniczką i wiele jeszcze przede mną i wiem, że jest to duży mandat zaufania ze strony Komitetu Olimpijskiego - powiedziała zawodniczka z Sandomierza.

Karolinie Kołeczek brakowało tylko jednego warunku, aby zdobyć kwalifikację olimpijską. Nie osiągnęła minimalnego czasu 13,00 w tegorocznych startach, gdy można było zdobywać minima. Najszybciej w tym roku pobiegła 13,03. Ale na wniosek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki została dokooptowana do kadry. Do wyjazdu przyczynił się bardzo dobry wynik z zeszłego sezonu, kiedy to uzyskała czas 12,91 s. 

Płotkarka z Sandomierza wystapi na olimpiadzie   Płotkarka z Sandomierza wystapi na olimpiadzie
Karolina Kołeczek mieszka i trenuje w Sandomierzu
www.commons.wikimedia.org
- Mój olimpijski start dedykuję trenerowi, dzięki któremu osiągam takie wyniki. To jego cierpliwość i determinacją dają mi mobilizację do codziennych treningów - dodała sportsmenka.

Mimo, że kwalifikację otrzymała trochę kuchennymi drzwiami, sandomierzanka zapowiada ambitną walkę o jak najlepsze rezultaty. - Zdaję sobie sprawę, że zawodniczki z Europy i świata biegają bardzo szybko, ale to nie znaczy, że mam już składać broń. Obiecuję, że dam z siebie wszystko i będę ambitnie walczyła. Marzeniem każdego sportowca jest start w finale i takie są właśnie moje założenia i marzenia - podsumowała zawodniczka.

Już od tego weekendu Karolina będzie trenować w Spale i tam będzie szlifować formę na olimpiadę.

Na igrzyska pojedzie dwoje sportowców z Sandomierza. Jedną jest właśnie Karolina Kołeczek, która mieszka i trenuje w Sandomierzu. Drugi sportowiec to szczypiornista, pochodzący z naszego miasta Karol Bielecki, obecnie zawodnik Vive Tauronu Kielce.

Karolina Kołeczek Urodziła się 15 stycznia 1993 roku w Sandomierzu. Jest lekkoatletką Wisły Junior Sandomierz, objęta jest też szkoleniem kadry narodowej. Jej trenerem jest Andrzej Mirek. Wielokrotna mistrzyni Polski, wicemistrzyni Europy w kategorii młodzieżowców na 100 metrów przez płotki. W wolnych chwilach czyta książki, słucha muzyki, spotyka się z przyjaciółmi. Jest pierwszą olimpijką w historii Sandomierza, to znaczy zawodniczką, która na igrzyskach będzie reprezentować barwy klubu z Sandomierza - Wisły Junior.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama