Nowy numer 48/2020 Archiwum

Noc detektywów

Najlepszym okazała się Zuzanna Wyka.

Noc detektywów była częścią Nocy Bibliotek, w którą włączyła się Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Wańkowicza w Stalowej Woli, przygotowując dla swoich czytelników moc atrakcji i niespodzianek. Były to między innymi gry z atrakcyjnymi nagrodami. A do wygrania był tablet oraz czytnik e-booków.

O 18.00 odbyło się spotkanie autorskie z Arkadiuszem Niemirskim, autorem powieści detektywistycznych, w tym kontynuacji „Pana Samochodzika”. Godzinę później rozpoczęła się „Noc bibliotecznych detektywów”, zabawa biblioteczna dla uczniów klas gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, w której uczestnicy rozwiązywali i wykonywali ciekawe zadania na terenie całej biblioteki. Wzięło w niej udział 19 młodych detektywów.

Noc Bibliotek   Noc Bibliotek
Zadania wymagały sprytu i wiedzy
Andrzej Capiga /Foto Gość

O 19.30 z kolei przyszedł czas na „Międzypokoleniowe karaoke, czyli śpiewanie znanych i lubianych piosenek” oraz naukę tańców latynoamerykańskich. „Recyklingowe cudeńka” to natomiast zajęcia plastyczne z wykorzystaniem surowców wtórnych. Ta zabawa skierowana była do rodzin, a upominki dla najmłodszych uczestników zapewnił Wydział Gospodarki Odpadami Urzędu Miasta w Stalowej Woli. Z kolei w sali komputerowej odbył się test z wiedzy ogólnej i prasowa łamigłówka dla uczniów kl. IV-VI szkół podstawowych. Dla dorosłych miłośników kryminałów biblioteka przygotowała quiz wiedzy o literaturze kryminalnej pt. „Czytasz kryminały - sprawdź się i wygraj”.

Noc Bibliotek w Stalowej Woli zakończyła się o 22.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama