Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Patriotyzm wpleciony

Pierwszy dzień Wikliny 2016 już za nami.

Miała ona patriotyczno-religijny charakter i nawiązywała do 1050. rocznicy chrztu Polski oraz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Na rynku w Rudniku nad Sanem, stolicy polskiego wikliniarstwa, w patriotyczno-artystycznej rewii zaprezentowały się przedszkola i szkoły z całej gminy Rudnik nad Sanem. Na prawdziwej scenie, przy gorącym dopingu uczestników wiklinowego święta, pokazały się między innymi: Przedszkole Miejskie oraz Niepubliczne Przedszkole (ochronka) w Rudniku nad Sanem, Publiczna Szkoła Podstawowa w Przędzelu, PSP nr 1 im. JP II, PSP nr 2  i PSP nr 3 im. Marii Konopnickiej w Rudniku nad Sanem, PSP im. ks. Jerzego Popiełuszki w Kopkach oraz PG im. Orląt w Rudniku nad Sanem.

- Świętując dni wikliniarstwa, włączamy się jednocześnie w obchody 1050. rocznicy chrztu Polski, dlatego ten pierwszy dzień ma patriotyczno-religijny charakter. Staramy się, by było barwnie i radośnie wraz z wychowawczymi elementami. Jest to rodzaj rodzinnego pikniku - wyjaśniła Krystyna Wójcik, dyrektor Centrum Wikliniarstwa w Rudniku nad Sanem.

Publiczność dopisała   Wiklina 2016
Publiczność dopisała
Andrzej Capiga /Foto Gość
W przerwach między prezentacjami publiczność włączyła się do wspólnego śpiewania znanych piosenek, a w wodzireja wcielił się tenor Piotr Szpara, któremu na pianinie akompaniował Ryszard Marchewka. Były też parada motocyklistów, iluzjonista na szczudłach, który zabawiał dzieci, oraz wiele kramów z tradycyjną żywnością, wyrobami z wikliny, obrazami i rzeźbami. Pierwszy dzień Wikliny 2016 zakończył występ zespołu Testimonium, uczestnika ŚDM w Krakowie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma