Nowy numer 43/2020 Archiwum

Tytuł dla Karola Bieleckiego

Pochodzący z Sandomierza Karol Bielecki, utytułowany szczypiornista i reprezentant Polski w piłce ręcznej, otrzymał dziś tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Obecny zawodnik Vive Tauronu Kielce karierę rozpoczął w Wiśle Sandomierz.

Popularny „Kola” czyli Karol Bielecki czołowy zawodnik polskiej kadry szczypiorniaka i drużyny Vive Tauronu Kielce został Honorowym Obywatelem Miasta Sandomierza. Radni na wniosek przewodniczącego Roberta Pytki podjęli uchwałę w tej sprawie jednogłośnie.

- Ten tytuł przynależy mu za dotychczasową piękną sportową pracę, niesamowity hart ducha, wzorową postawę na boisku i w życiu społecznym oraz poczucie patriotyzmu i dumy z miejsca urodzenia. Godna uznania jest jego ogromna pracowitość, skromność i pokora. Bez wątpienia pan Karol Bielecki jest doskonałym wzorem do naśladowania nie tylko dla młodych sportowców ale także dla wielu dorosłych - postulował przewodniczący Rady Miasta.

Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Sandomierza jest, jak głosi uzasadnienie uchwały, formą podziękowania Karolowi Bieleckiemu za wspaniałą karierę sportowca, podkreślanie jego rodzinnych sandomierskich korzeni i promowanie miasta. Pan Robert Pytka podkreślał, że Karol Bielecki bardzo często w publicznych wypowiedziach zwraca uwagę na swoje związki z Sandomierzem. - Karol Bielecki, ilekroć ma możliwość, włącza się w lokalne inicjatywy sportowe. Nigdy nie odmawia wsparcia i pomocy - zaznaczył Robert Pytka.

Sandomierska gwiazda szczypiorniaka   Sandomierska gwiazda szczypiorniaka
Piłkarz został honorowym obywatelem miasta
Łukasz Zarzycki
Niestety Karol Bielecki nie mógł sam odebrać wyróżnienia ze względy na przygotowania drużyny Vive Tauronu Kielce do finałowego turnieju Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Piłkarza reprezentowała mama i siostra Agnieszka. - Jesteśmy dumne z wyróżnienia, jakie przyznano Karolowi - powiedziała mama Zdzisława Bielecka. Mama i siostra podkreślały, że Karol był niezwykle wzruszony, gdy dowiedział się o pomyśle radnych na uhonorowanie jego osoby. Tytuł traktuje jako szczególne wyróżnienie.

- Brat zawsze podkreśla, że pochodzi z Sandomierza. Często tu przyjeżdża. Jest dumnym sandomierzaninem - dodała Agnieszka Bielecka.

Jeden z pierwszych trenerów Karola Bieleckiego, Mieczysław Gospodarczyk, przypominał, że szczypiornista już jako 16-latek, najmłodszy zawodnik w Polsce, brał udział w rozgrywkach drugiej ligi. Szkolna drużyna, w której grał, dwukrotnie - w 1998 i 1999 roku zdobywała Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych. - Pokazał wszystkim i sobie wielką siłę ducha, gdy po wypadku, w którym stracił lewe oko, zdecydował się wrócić do sportu - dodał Mieczysław Gospodarczyk.

Karol Bielecki ma przyjechać do Sandomierza 4 czerwca na jubileusz stowarzyszenia piłki ręcznej. Jest najmłodszym honorowym obywatelem miasta i jedynym sportowcem wyróżnionym w ten sposób. Honorowymi obywatelami Sandomierza są też m.in.  Jarosław Iwaszkiewicz, prof. Zbigniew Kabata, prof. Henryk Samsonowicz i św. Jan Paweł II.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama