Nowy numer 3/2019 Archiwum

Pływacki sukces Jacka Czecha

Na rozgrywanych na portugalskiej wyspie Madera mistrzostwach Starego Kontynentu w pływaniu osób niepełnosprawnych bardzo dobrze radzili sobie polscy zawodnicy zdobywając medale, bijąc rekordy i zdobywając olimpijskie kwalifikacje. Jednym z nich jest pochodzący z Wielowsi Jacek Czech.

Niemal każdego dnia mistrzostw dorobek medalowy polskiej reprezentacji powiększał  się o kolejne krążki.

Świetnym wynikiem w finale zawodów na 50 metrów stylem grzbietowym (S2) popisał się Jacek Czech.

Najbardziej doświadczony członek naszej drużyny minimalnie przegrał walkę o złoto z Serhijem Palamarchukiem, łamiąc barierę pięćdziesięciu dziewięciu sekund (58.92 s).

Ukrainiec był od niego szybszy tylko o 0.4 s.

Na najniższym stopniu podium znalazł się z kolei Dmitrii Kokarev z Rosji (1:00.32), wciąż posiadający rekord świata, do którego Czechowi brakuje już tylko niespełna dziewięciu dziesiątych sekundy!

Wyczyn sportowca z Wielowsi dobrze rokuje przed Igrzyskami Paraolimpijskimi w Rio de Janeiro. Zawodnik zapowiada udział w walce o medale i atak na rekord świata. W mistrzostwach Europy udział wzięło 450 zawodników z 51 krajów. Ustanowiono 28 rekordów świata.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy