Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Budująca aplikacja

Stalowa Wola dołączyła do programu „Naprawmy to”.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny oraz przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj zainaugurowali wiosenny przegląd osiedli. Zaczęli od Rozwadowa, dlatego w spotkaniu na rynku tej najstarszej dzielnicy miasta wzięła również udział Maria Chojnacka, radna reprezentująca ten okręg.

- Zaczynamy od Rozwadowa, bo ta właśnie dzielnica jest symbolem zaniedbań i braku nadzoru przez wiele ostatnich lat. Także pozostałe nasze osiedla muszą być odpowiednio nadzorowane. Chodzi tutaj zarówno o sprawy związane z bezpieczeństwem jak i estetyką. Taki przegląd będzie dokładny i potrwa kilka godzin - powiedział prezydent.

Lucjusz Nadbereżny zapewnił też, iż nie będzie to akcja jednorazowa. Dlatego też powołana została funkcja mobilnego koordynatora osiedlowego. Będzie ją pełnił pracownik Urzędu Miasta Grzegorz Jachim. Codziennie, rowerem, będzie przemierzał stalowowolskie osiedla dokonując ich przeglądu. Koordynator zaopatrzony będzie w odpowiednie narzędzia i pełnomocnictwa, by sporządzić raport na koniec dnia dla właściwych naczelników wydziałów UM. Rower którym będzie się przemieszczał jest specjalnie oznakowany. Mieszkańcy zaś będą mogli zgłaszać wszelkie usterki także bezpośrednio koordynatorowi.

Naprawy to   Naprawy to
Władze miasta rozpoczęły wiosenne przeglądy osiedli
Andrzej Capiga /Foto Gość

By skutecznie usuwać zaniedbania i usterki na osiedlach (dziura w drodze, zniszczony śmietnik, bałagan) pomocny będzie program „Naprawy to”, do którego Stalowa Wola już przystąpiła. Odpowiednia aplikacja na stronie internetowej miasta umożliwia mieszkańcom zgłaszanie takich interwencji. Aplikację taką można ściągnąć sobie na telefon komórkowy i przy jego pomocy zrobić zdjęcie usterki i wysłać do urzędu. Urzędnik będzie zobowiązany zareagować.

- Program taki na przykład od ponad pięciu lat działa w Lublinie. Miasto przyjęło w tym czasie około 8 tys. zgłoszeń, z których 5 tys. to te które zostały już załatwione - dodał Grzegorz Jachim.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL