Nowy numer 3/2019 Archiwum

Z mistrzem świata

58. Otwarte Mistrzostwa Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce.

Mistrzostwa odbyły się na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji a gwiazdą wieczoru był aktualny mistrz świata, mistrz Europy i wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski, który obecnie przewodni w światowych rankingach.

W sumie na bieżniach, skoczniach i rzutniach zmierzyło się prawie 350 zawodników, przede wszystkim z południowo – wschodniej Polski.

Katolicki Klub Sportowy „Victoria”, organizator mistrzostw, liczył na zwycięstwo Sylwii Pakuły w biegu na 400 m i się nie zawiódł.

- Zawodnicy konkurowali w rzucie młotem, dyskiem, skoku w dal i wzwyż, biegach na różnych dystansach oraz biegach sztafetowych. W konkursie rzutu dyskiem wystąpił również Bartłomiej Stój, aktualny mistrz Europy juniorów w tej dyscyplinie, wychowanek Katolickiego Klubu Sportowego „Victoria” – mówi Stanisław Anioł, prezes "Victorii".

Skok w dal   Mistrzostwa Stalowej
Skok w dal
Andrzej Capiga /Foto Gość
Najwięcej emocji ze względu na obsadę dostarczył oczywiście rzut dyskiem. Każdy z zawodników oddał po 6 rzutów. Niespodzianek nie było. Wygrał Piotr Małachowski a drugi był Bartłomiej Stój.

Jutro na naszej stronie rozmowa z Piotrem Małachowskim.

           

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy