Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Jak malowani

Strażacy w oczach dzieci.

XVIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "W trosce o bezpieczeństwo" na powiatowym szczeblu została rozstrzygnięta w Komendzie Powiatowych Państwowych Straży Pożarnych w Stalowej Woli. Do konkursu jury, któremu przewodniczyła Helena Krasoń, sekretarz stalowowolskiego powiatu, zakwalifikowało 80 prac uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjów, które okazały się najładniejsze w jego gminnej fazie.

- Cieszę się że wzięliście udział w tym konkursie, że pokazaliście jak nas na co dzień postrzegacie. Może ktoś z was zostanie kiedyś malarzem lub architektem i zaprojektuje strażnicę lub nową sylwetkę strażackiego wozu bojowego - zwrócił się do laureatów konkursu komendant KP PSP w Stalowej Woli st. brygadier Tadeusz Niedziałek.

Konkurs   Konkurs
Iskrzyk przywitał się z wszystkimi laureatami
Andrzej Capiga /Foto Gość

W kategorii szkoły podstawowe (klasy od 1 do 3) pierwsze trzy miejsca zajęli: Amelia Gołąbek (ZS w Bojanowie), Claudia Małagocka (PSP Stalowa Wola) i Julia Stankiewicz (PSP Stalowa Wola). Wśród ich starszych kolegów najlepsze prace przedstawili: Maja Kotulska (PSP nr 3 w Stalowej Woli), Zuzanna Tutak (ZS w Stalowej Woli) oraz Dagmara Adamczyk (PSP w Stalowej Woli). Patrycja Sabat (PG w Zbydniowie) zwyciężyła natomiast wśród gimnazjalistów. Drugie miejsce zajął Bartosz Dreksa (PG w Stalowej Woli) a trzecie - Justyna Żak (PG w Stalowej Woli).

Nagrody zwycięzcom wręczali starosta Janusz Zarzeczny oraz komendant Tadeusz Niedziałek. Obowiązkowe było też zdjęcie z Iskrzyskiem - maskotką stalowowolskich strażaków, wymyślną kilka lat temu właśnie przez dzieci. Zresztą jedyną taką w Polsce.

Konkurs   Konkurs
Obowiązkowe zdjęcie z Iskrzykiem
Andrzej Capiga /Foto Gość

Jedno z wyróżnień w konkursie zdobył Kacper z PSP w Krzakach w gminie Pysznica, który namalował strażaków wydobywających samochód z rzek. - Kiedyś chciałbym być strażakiem, bo są odważni. Podobają mi się ich mundury, kaski no i wozy bojowe - powiedział Kacper.

Nagrody ufundowało starostwo powiatowe w Stalowej Woli. Nagrodzone prace  zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego konkursu w Rzeszowie.

 

Konkurs   Konkurs
Wspólna fotka
Andrzej Capiga /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL