Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Róża za gazetę

Podczas czwartej już akcji „Drzewko za makulaturę” mieszkańcy stalowowolskiego powiatu dostarczyli 31,5 tony makulatury. W zamian otrzymali 7 tys. sadzonek.

Wtym roku mieszkańcy mogli wybierać pomiędzy dwoma gatunkami tui, jodłą Veitcha, a także kilkoma gatunkami rodzimymi, takimi jak: jarząb, głóg, dzika róża, dąb, buk, modrzew, świerk, sosna oraz lipa – wylicza Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim starostwie powiatowym. Kolejka przed punktem zbiórki makulatury przy ul. 1 Sierpnia ustawiła się już o 5.15 rano, mimo że cała akcja rozpoczęła się dopiero o 9.00. Potem ruch był już tak duży, że potrzebna była pomoc policji. – Gdy w 2013 roku organizowaliśmy po raz pierwszy „Drzewko za makulaturę”, nawet nie podejrzewaliśmy, że nasza akcja zdobędzie tak wielką popularność. Myśleliśmy raczej, że będzie to działanie o charakterze symbolicznym, zwracające ludziom uwagę na to, jak ważny jest recykling.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL