Nowy numer 43/2020 Archiwum

Przyjaźń bez granic

Misyjny wolontariat rozpoczyna działalność w Hucie Komorowskiej.

Europejska Akademia Animatorów Wolontariatu „Przyjaźń bez granic” to program realizowany przez Fundację i Muzeum im. kard. Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej.

– Projekt zrodził się w tym roku i bardzo spontanicznie wśród członków Rady Programowej Muzeum i Fundacji. Jego celem jest wyszkolenie misyjnej grupy młodzieży, której członkowie będą potem, w swoich środowiskach, zachęcać rówieśników do pomocy misjonarzom, jak również mieszkańcom Trzeciego Świata. W realizację tego projektu włączyła się również młodzież na Litwie, konkretnie w Wilnie. Tam projekt koordynuje Stowarzyszenie Nauczycieli Szkół Polskich „Macierz Szkolna” – wyjaśnia dyrektor Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej ks. Daniel Korociński.

Przyjaźń bez granic   Przyjaźń bez granic
W muzeum nigdy nie wieje nudą
Archiwum muzeum
Wolontariusze rekrutują się spośród uczniów szkół średnich i studentów. Projekt zakłada, że na Litwie pozyskanych będzie 6 takich osób, a w Polsce – 14. Obecnie kończy się już nabór, a w maju rozpoczną się szkolenia. Będzie to cykl kilkunastu spotkań z misjonarzami oraz osobami prowadzącymi charytatywną działalność.

– Projekt przewiduje między innymi wymianę młodzieży polskiej i litewskiej, stworzenie strony internetowej w celu umożliwienia bezpośredniego kontaktu z młodzieżą w Zambii, w tym szczególnie z Mpunde. Projekt zostanie podsumowany we wrześniu podczas corocznych Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego – dodał ks. Daniel.

Europejska Akademia Animatorów Wolontariatu „Przyjaźń bez granic” to program, który w całości będzie sfinansowany z Unii Europejskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama