Nowy numer 39/2022 Archiwum

Szok na scenie

Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych "O Gęsie Pióro" w Stalowej Woli.

Jego 12. edycja - podobnie, jak poprzednie - odbyła się w Spółdzielczym Domu Kultury. Uczniowie rywalizowali w tańcu, teatrze i piosence.

W kategorii "taniec" zaprezentowało się 28 zespołów z całego nieomal Podkarpacia. Jury, któremu przewodniczyła Beata Główka, nagrodę główną - Gęsie Pióro - przyznało, już pod raz drugi z rzędu, Szkolnemu Zespołowi Tanecznemu "Szok" z SP nr 3 w Mielcu. Nagrodzeni też zostali: "Sardian" z ZS w Jeżowem, "Iskierki" z ZSP w Jedliczu, "Tornado" z ZS w Łowisku oraz "Dzieci Oleszyc" z SP w Oleszycach.

9 zespołów pokazało się w teatrze. Tutaj, zdaniem sędziowskiej komisji, na której czele stał Paweł Sroka, bezkonkurencyjny był Szkolny Teatr Lalki i Aktora z ZS w Turzym Polu, który ze Stalowej Woli wyjechał z Gęsim Piórem. Nagrody otrzymali również: Zespół Teatralny "Studio 10" z SP nr 10 w Tarnobrzegu, Teatr Szkolny "Iskiereczka" z SP w Nowej Sarzynie i Warsztaty Teatralne z Gimnazjum Katolickiego w Stalowej Woli.

Gęsie pióro   Gęsie pióro
Finaliści w tańcu...
Izabela Lach
Najwięcej prezentacji, bo prawie 60, było w trzecim dniu przeglądu. Wówczas bowiem na scenie stalowowolskiego SDK zaprezentowali się mali piosenkarze. Wśród nich były siostry Wiktoria i Oliwia Hausner, obie z PSP nr 11 w Stalowej Woli.

- Dziś zaśpiewałam piosenkę "Drzwi do kariery". Śpiewam już od 8 lat. Występowałam na różnych konkursach, nie tylko w Stalowej Woli. Do śpiewania zachęciła mnie mama, która kiedyś też śpiewała - powiedziała Wiktoria, uczennica IV klasy. - Ja śpiewam 5 lat. Bardzo to lubię. W przyszłości chciałabym zostać piosenkarką. Dziś zaśpiewałam piosenkę pt. "Są na świecie" - dodała Oliwia, uczennica I klasy.

W kategorii "piosenka" Gęsie Pióro otrzymał zespół "B17" z Zespołu Szkół Technicznych w Leżajsku.

Gęsie Pióro   Gęsie Pióro
Śpiewa Wiktoria Hausner...
Andrzej Capiga /Foto Gość
Gęsie Pióro   Gęsie Pióro
...i jej młodsza siostra Oliwia
Andrzej Capiga /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy