Nowy numer 43/2020 Archiwum

Jestem, bo Jesteś

Eutrapelia w Rudniku nad Sanem.

W tym roku odbywają się one pod hasłem „Jestem, bo Jesteś. Na tym stoi wiara”.

W Zespole Szkół im. Gen Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem uczniowie w programie artystycznym zaprezentowali wiersze polskich poetów, w tym między innymi Jana Twardowskiego, Krzysztofa Pawłowskiego, mówiących o wierze. Temat trudny bowiem wiara jest dzisiaj spychana na margines, wyśmiewana, krytykowana, bywa tematem wstydliwym.

Młodzież czytając wiersze, które przeplatane były prezentacjami multimedialnymi i piosenkami, pokazała, że wiara pomaga w codziennym życiu, w Eutrapelia w Rudniku   Eutrapelia w Rudniku
Uczniowie recytowali wiersze polskich poetów
Ewa Grochowska
wielu trudnych sprawach, jest oparciem, że człowiek pozbawiony wiary, to człowiek bez marzeń, pragnień, wiary w swoje możliwości.

Gościem specjalnym tego spotkania był Stanisław Pawłowicz, autor tomików wierszy „Dotyk” i „Rezonans”, którego twórczość również została zaprezentowana i który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wiary, odpowiadając także na pytania uczniów.

Na koniec spotkania głos zabrała Kapituła Festiwalu, na czele z dr Ewą Sęk, ks. Michałem Mierzwą i Alicją Szewczyk.

Program, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna przygotowali ks Paweł Paterek, Edyta Małek- Karaś oraz Sylwia Matyka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama