Uniwersytet pozostanie w Stalowej Woli.
Tak zapewnił dziennikarzy w stołówce akademickiej "MensaQul" dziekan Wydziału Zamiejscowego Prawa i Nauk o Społeczeństwie ks. dr. Bartłomiej Krzos.
– Obecnie na sześciu kierunkach (inżynierii środowiska, inżynierii materiałowej, pedagogice, pracy socjalnej, socjologii i prawie) studiuje 1050 studentów, których szkoli ponad 90 pracowników naukowych. W przyszłym roku planujemy otworzyć kolejne dwa: ekonomię i pielęgniarstwo. W widłach Wisły i Sanu jest to największa uczelnia. Zapraszamy więc do nas ludzi, którzy pragną odnieść sukces – przekonywał dziekan.
W spotkaniu wziął również udział ks. Daniel Koryciński, dyrektor Muzeum Kardynała Adama Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej, który mówił z kolei o współpracy muzeum z Wydziałem Zamiejscowym KUL w Stalowej Woli oraz Fundacją Uniwersytecką.
Otwarte Dni KUL
Szef kuchni się spisał
Andrzej Capiga /Foto Gość
– Będziemy współpracować nie tylko w dziedzinie edukacji, ale zamierzamy też wspólnie propagować misyjne idee na podstawie życia kardynała Kozłowieckiego oraz realizować różne projekty. Teraz na przykład zajmujemy się Erasmusem, czyli wymianą młodzieży polskiej i litewskiej. Projekt ten ma na celu stworzenie misyjnego wolontariatu dla naszego regionu. Rekrutacja już się zaczęła i są pierwsze zgłoszenia – powiedział dyrektor.
Jolanta Róża Kozłowska, prezes Fundacji Uniwersyteckiej, która w Stalowej Woli działa już prawie 25 lat przyznała, że nowej jej władze, wybrane w listopadzie ubiegłego roku, chcą powrócić do korzeni, czyli prowadzenia między innymi akademickiej stołówki.
– Stołówka to bowiem ważne miejsce, nie tylko by się posilić, ale także aby się spotkać. Stół bowiem integruje. Stołówka nie jest jeszcze w pełni zmodernizowana, gdyż musimy jeszcze odnowić jadalnię. Wkrótce znajdzie niej pracę 6 bezrobotnych. W zamian „MensaQul” otrzymała pieniądze z Powiatowego Urzędu Pracy w Stalowej Woli na modernizację kuchni. W tym roku zamierzamy również rozpocząć modernizację auli, by przekształcić ją w centrum konferencyjno – szkoleniowe. W akademiku nr 2 z kolei powstaną nowe miejsca noclegowe dla przyjezdnych, w tym szczególnie dla młodzieży – dodała pani prezes