Nowy numer 42/2020 Archiwum

Jak w Dubaju

Pilotażowy system rowerów miejskich wystartował w Stalowej Woli.

W ramach projektu pt. „Stalowa Wola – miasto rowerów” mieszkańcy będą mogli skorzystać z 4 stacji rowerowych. Na każdej z nich do ich dyspozycji będzie po 10  rowerów. Wypożyczalnie znajdują się przy ul. KEN (obok krzyża), na rozwadowskim rynku, przy placu im. J. Piłsudskiego oraz przy ul. Staszica (sklep „Wzorcowy”).

Jak można wypożyczyć rower? Szczegóły na stronie: www.StalowaWolaMiastoRowerow.pl,

Wypożyczalnia rowerów   Wypożyczalnia rowerów
Na każdej stacji czeka 10 rowerów
Andrzej Capiga /Foto Gość

– Ekologiczny, tani i szybki transport, jaki zapewniają rowery miejskie, ma w Polsce liczną rzeszę entuzjastów. W całym kraju w obrębie naszych systemów dokonano już ponad 10 milionów wynajmów i notujemy dynamiczny wzrost zainteresowania rowerami publicznymi – przekonujeTomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska, właściciela sieci wypożyczalni rowerów.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapewnia z kolei, iż miasto nie ma żadnych wielkomiejskich kompleksów o czym świadczy fakt, iż taka sama sieć wypożyczalni rowerów istnieje już w wielu europejskich stolicach i dużych miastach Polski. Także w Dubaju...

Wypożyczalnią rowerów przy placu im. J. Piłsudskiego od razu zainteresowała się liczna grupa osób, wśród której były dwie nieco starsze mieszkanki miasta – panie Celina i Anna. – Zainteresowaliśmy się wypożyczalnią z powodu naszych koleżanek, które nie mają własnych rowerów. Regulamin nie jest skomplikowany, ale trzeba mieć dostęp do Internetu, by się zarejestrować. Z tym mogą być problemy – powiedziały.

Wypożyczalnia rowerów   Wypożyczalnia rowerów
Prezydent miasta rowerów
Andrzej Capiga /Foto Gość

Projekt będzie testowany do końca maja br. Jeżeli mieszkańcom Stalowej Woli się spodoba, od 2017 r. w mieście powstanie 6 nowych stacji z rowerami.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama