GN 24/2018 Archiwum

Pielgrzymka do źródeł

Diecezjalne uroczystości 1050. rocznicy Chrztu Polski odbędą się 7 maja w Zawichoście. To właśnie tam, w naszym regionie, mogli dotrzeć pierwsi misjonarze z kręgu działalności ewangelizacyjnej Cyryla i Metodego.

Diecezjalne obchody będą odbywały się pod hasłem „Pielgrzymka do źródeł”.

Dla przybywających pątników organizatorzy mają następujące propozycje. Autokarami i samochodami mogą przybyć pielgrzymi z dekanatów: Baranów Sandomierski, Janów Lubelski, Klimontów, Koprzywnica, Modliborzyce, Nisko, Nowa Dęba, Ostrowiec Świętokrzyski, Połaniec, Raniżów, Rudnik, Staszów, Szewna, Świętokrzyski i Tarnobrzeg. Pieszo zaproszeni są ci, którzy mają najbliżej, mianowicie z dekanatów: Zawichost, Opatów i Ożarów. Jest natomiast propozycja i prośba, by z dekanatów: Gorzyce, Pysznica, Sandomierz, Stalowa Wola, Ulanów i Zaklików zostały również zorganizowane grupy przypływające tratwami i łodziami.

W Zawichoście obchody rozpoczną się o godz., 15.00. Zaplanowane są trzy stacje: nad brzegiem Wisły, w kościele parafialnym i w kościele św. Jana Chrzciciela. Wszystko rozpocznie się nad brzegiem Wisły. Tam pielgrzymi stając z zapalonymi świecami odnowią przyrzeczenia chrzcielne. Przy śpiewie Litanii Loretańskiej odbędzie się procesja do kościoła parafialnego, gdzie polecimy się Jezusowi Miłosiernemu. W kościoła św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona Msza św. kończąca uroczystości.

Organizatorzy zadbali również o stronę techniczną przedsięwzięcia. Przygotowany będzie parkingi dla autokarów oraz samochodów osobowych, punkt medyczny, punkt informacyjny. Odpowiedni porządkowi będą kierowali ruchem. Przygotowania idą pełną parą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma