Nowy numer 25/2018 Archiwum

W ulu jak 
w Kościele

Proboszcz parafii pw. św. Floriana w Stalowej Woli 
ks. Marian Balicki poświęcił sztandar Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli.


Jeden z pszczelarzy powiedział mi, że pracując wśród pszczół, zrozumiał, czym jest Kościół. W tym ulu jest Królowa, Maryja. Panuje tam ład i porządek. Wszyscy są razem. Pojedyncza pszczoła, jak odleci, ginie. Każda pszczoła w ulu jest ważna, każda ma swoje zadanie. I tak jest w Kościele, który my wszyscy tworzymy. Gdy jesteśmy razem z Bogiem, Królem królów, jesteśmy czymś wielkim. Gdy od Niego odchodzimy, giniemy – powiedział proboszcz.
Prezesem Powiatowego Koła Pszczelarzy w Stalowej Woli jest Andrzej Rębisz.

Obecnie liczy ono około 70 członków. Najwięcej, bo prawie 70 proc., w gminie Zaleszany. Pan Andrzej mieszka w Dzierdziówce. Pszczelarzem jest od prawie 17 lat. Obecnie ma prawie 80 pszczelich rodzin. 
– Dla mnie to dodatkowe źródło dochodów. Prowadzę pasiekę wędrowną: wędrujemy z pszczołami od maja do później jesieni. Obecnie największymi problemami dla pszczelarzy są chemia i choroby. Próbujemy je zwalczyć różnymi lekarstwami, ale nie są one w stu procentach skuteczne – zauważył prezes powiatowych pszczelarzy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma